Jesienią mecz z Niemcami przy Traugutta?

17 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Reprezentacja Polski w rugby pokonała w Krakowie Holandię 32:18 (17:0) na zakończenie pierwszej rundy dywizji 1B Pucharu Europy Narodów. Tym samym biało-czerwoni zachowali szanse na włączenie się do walki o awans w serii rewanżowej. Jesienią zmierzą się m.in. z Niemcami, a o organizację tego spotkania zabiega Gdańsk. Jeśli wszystko się powiedzie, to spotkanie dojdzie do skutku na stadionie przy ul. Traugutta 12 lub 13 listopada

.

Punkty dla Polski:
David Chartier 12, Dawid Popławski 5, Kacper Ławski 5, Krzysztof Hotowski 5, Cedric Vessieres 5

POLSKA: Piorkowski, Bobryk, Boutes - Krużycki, Gabunia - Najdek, Bartoszek, Ławski - Vaissiere - Popławski - Beccuau, Stępień, Łukasiewicz, Hotowski - Chartier oraz Niedźwiecki, Hebda, Janiec, Wilczuk, Szrejber, Szostek, Jarosz

Po dwóch meczach w Gdyni (25:36 z Mołdawią, 28:21 z Belgią) na trzecie spotkanie u siebie w tej rundzie biało-czerwoni przenieśli się do Krakowa. Do pojedynku z outsiderem dywizji przygotowywano się nie tylko pod względem sportowym. Zadbano też o sferę ducha. W czwartek reprezentacji na audiencji przyjął metropolita krakowski, acybiskup Stanisław Dziwisz.

Tomasz Putra oparł skład na zawodnikach zagranicznych (sześciu w wyjściowej "15") oraz na Polakach na co dzień grających we Francji. Z rugbistów z trójmiejskich klubów, którzy jeszcze do niedawna wiedli prym w kadrze, w podstawowym składzie zagrał tylko wychowanek Ogniwa Sopot, obecnie wspomagający w ekstralidze Lechię Gdańsk, Michał Krużycki. W 63. minucie pierwszą linię wzmocnili filar Arki, Marcin Wilczuk i młynarz Lechii, Grzegorz Janiec, a na samą końcówkę wszedł gdyński łącznik młyna, Łukasz Szostek.

Pierwsza połowa wskazywała na bezproblemowe zwycięstwo Polaków. Nasza reprezentacja otworzyła wynik z karnego w 22. minucie, a dzięki dwóm przyłożeniom Popławskiego i Ławskiego oraz celnym kopom, tym razem z podwyższeń Chartiera zeszła na przerwę z przewagą 17 punktów.

Co prawda na początku drugiej połowie rywale szybko zdobyli przyłożenie i punkty z karnego, ale aż do 54. minuty i prowadzenia Polaków 20:8, nic nie wskazywało, że w tym meczu mogą być emocje. a jego goście rzucili się do ataku i 62. minucie było już tylko 20:18. Trener Putra zaczął dokonywać zmian, w tym dwukrotnie podwójnych w młynie, ale Holendrzy zdobyli karnego, który mógł dać im prowadzenie.

Dopiero w ostatnich pięciu minutach biało-czerwoni potrafili nie tylko obronić zwycięstwo, ale zdobyć również punkt bonusowy za cztery przyłożenia. Na pole punktowe rywali przedarli się bowiem Hotowski i Vessieres.

6. Holandia 3 0 0 3 0 41: 86

Po zwycięstwie w Krakowie Polska awansowała na drugie miejsce w dywizji. O kolejności na pozycjach 1-3 na półmetku zdecyduje... Holandia. 23 kwietnia ugości ona u siebie Belgię, a tydzień później zagra z prowadzącą w tabeli Mołdawię. I w tym spotkaniach powinniśmy trzymać kciuki z "Pomarańczowych", gdyż każda ich zdobycz to dla biało-czerwonych lepsza pozycja wyjściowa do spotkań rewanżowych.

Druga runda rozpocznie się jesienią. 24 lub 25 września Polacy zagrają, jak się wydaje kluczowy dla zachowania szans na awans, mecz wyjazdowy w Mołdawii. Następnie dwukrotnie zaprezentują się w kraju. 8 lub 9 października odbędzie się pojedynek z Czechami, a 12 lub 13 listopada z Niemcami.

O organizację tego drugiego spotkania ubiega się Lechia i Gdańsk. Miasto już na ten cel zarezerwowało w tegorocznym budżecie 85 tysięcy złotych. Rugbiści Polski i Niemiec mają zagrać na głównej płycie stadionie przy ul. Traugutta.

Opinie (65) ponad 10 zablokowanych

• dziwne że Gdańsk aż tak ciągnie do tych Niemców (4)

mecz rugby chętnie też w piłkę
    i jeszcze centrum pobytowe na Euro też dla Niemców

• 6 29

• ? (2)

Jeny jak taką opinię wpisać! Już lepiej odpuść i nic nie wpisuj.

• 11 5

• Fajny Mecz (1)

Tylko mecz powinien być w Gdyni na NSR gdzie by było full ludzi.

• 1 4

• poki co nie ma selekcji sledzi przy granicach Gdanska wiec nie placz jak male dziecko tylko wpadaj na T29, kto ma przyjsc to przyjdzie i na pewno nie bedzie to 100 osob