stat

Najlepsza droga dla pań? Kariera w firmie technologicznej

artykuł sponsorowany
W 200-osobowym zespole UTC Fire&Security panowie wciąż stanowią większość, ale za parę lat... kto wie.
W 200-osobowym zespole UTC Fire&Security panowie wciąż stanowią większość, ale za parę lat... kto wie. fot. materiały prasowe

Kobiet w firmach technologicznych wciąż jest za mało. A jak pokazują doświadczenia przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które są obecne na międzynarodowym rynku, są one doskonałymi pracownikami. Przez lata walczyły o swoją pozycję na męskim rynku, dziś firmy walczą o nie. Czym jest... kobieca natura inżynierii? Przyjdź na spotkanie, a dowiesz się więcej.W roku akademickim 2007/2008 kobiety na uczelniach technicznych stanowiły zaledwie 30,7 proc. ogólnej liczby studentów, natomiast już w roku 2015/2016 było ich 37 proc. - wynika z raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jest lepiej, ale to wciąż za mało, zwłaszcza że w ogólnej liczbie studentów wszystkich kierunków w Polsce kobiety od kilku lat stanowią większość. W roku akademickim 2013/14 kobiety stanowiły aż 58,4 proc. ogółu studiujących. Jak się okazuje, kobiety są coraz chętniej widziane w wydawałoby się do tej pory męskich specjalnościach. Dla pań inżynierów to naprawdę przyszłościowy rynek pracy.

Na kobiety stawia też obecna w Gdańsku międzynarodowa firma United Technologies. W 200-osobowym zespole UTC Fire&Security panowie wciąż stanowią większość, ale za parę lat, kto wie. Zwłaszcza że firma postanowiła sama zachęcić panie do dołączenia do ich zespołu.

Już w sobotę 18 marca o godz. 11:00 w gdańskiej Kawiarni Sztuka Wyboru przy ul. Słowackiego 19 zobacz na mapie Gdańska odbędzie się spotkanie "Kobieca natura inżynierii", czyli rzecz o tym, jak zarządzać swoją karierą w firmie technologicznej. Spotkanie poprowadzą dwie bardzo inspirujące kobiety, czyli Ewa Pigna, CTO Lenel, laureatka tytułu "2016 Technology Woman of the Year" oraz Katarzyna Pakosińska, artystka kabaretowa i aktorka.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapisy na stronie kobiecanatura.evenea.pl.

- Jesteśmy międzynarodową korporacją, dla której wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy w firmach technologicznych nie jest tylko pustym hasłem. W naszych oddziałach na świecie pracuje wiele pań. Chcemy, aby było ich jak najwięcej także w naszym polskim oddziale - mówi Justyna Szakoła-Kozak, recruitment specialist, UTC Fire&Security. - Panie czasem obawiają się startować w procesach rekrutacji, uważają, że ich CV w firmach technologicznych nie wygra męskiej rywalizacji. Takie spotkanie, w bardziej swobodnej atmosferze, pomoże nam się lepiej poznać. Takie rozwiązania się sprawdzają. Jako firma braliśmy już udział w programie Urzędu Pracy w Gdańsku "Kobiety w IT".
Na spotkaniu będzie można porozmawiać w mniej formalnej atmosferze z szefami działów UTC, zostawić CV. Co ważne, będzie można przyjść z dziećmi, dla których też przewidziano atrakcje.

- Stawiamy duży nacisk na warunki pracy sprzyjające matkom, rodzinom. Dlatego m.in. proponujemy dogodny czas pracy, który dla kobiet jest szczególnie ważny - dodaje Justyna Szakoła-Kozak.
Czytaj też: Bonusy dla pracowników w nowoczesnej firmie

UTC Fire&Security jest częścią United Technologies (UTC), światowego lidera technologicznych rozwiązań dla przemysłu lotniczego i automatyki budynku. UTC na świecie zatrudnia ponad 200 000 pracowników w blisko 70 krajach. UTC Fire&Security jest wiodącym dostawcą systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i rozwiązań elektronicznych, które chronią ludzi, własność oraz mienie na całym świecie. Centrum technologiczne R&D w Gdańsku należy do biznesu, który dostarcza zaawansowane technologie związane z wyposażeniem inteligentnego budynku oferując systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych, kontroli dostępu i monitoringu video. Zespół w Gdańsku liczy aż 200 osób i stale się rozrasta.
artykuł sponsorowany
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane