Trójmiejska Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
25 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Tłoczno zrobiło się w czubie tabeli Superligi TLH. Z czołowych ekip komplet punktów w dziewiątej kolejce zdobył tylko BIS. Dość nieoczekiwanej porażki z SM Rozstaje doznał Amber.

Dziewiąta seria gier zaczęła się od planowego zwycięstwa BIS nad Fosforami. Trzecia drużyna w tabeli pewnie wygrała 9:2. W 25 min Wojciech Pawicki z Fosforów dostał czerwoną kartkę za faul taktyczny. W tym momencie jego drużyna przegrywała 1:4. Dramatyczny przebieg miało spotkanie JMP Telefon Program z BT Olivia. Faworyzowani obrońcy tytułu mistrzowskiego zdołali uratować jeden punkt w ostatniej minucie. Do przery BT Olivia prowadziło 2:1. Drugą część lepiej rozpoczęli garcze JMP, w 27 min wychodząc na prowadzenie 3:2. Obrońcy tytułu mistrzowskiego wyrónali, ale w 35 minucie ponownie przegrywali. 20 sekund przed końcem meczu wyrównującą bramkę zdobył Dariusz Głos.

Do niespodzianki doszło w konfrontacji Ambera z SM Rozstaje. Przed meczem Amber był liderem, a Rozstaje zamykały tabelę. Niespodziewanie spotkanie przebiegało pod dyktado ekipy z Zaspy. Rozstaje prowadziły po 29 minutach 3:0. Między od 35 a 37 minutą zdobyły cztery kolejne gole. Mecz Łączpolu z MBM SA został przełożony na 29 stycznia.

BIS - Fosfory 9:2 (3:0), Rosiński 3, Kasprzak 2, Behmke 2, Dziekan 2 - Pawicki, Miotk; JMP Telefon Program - BT Olivia 4:4 (1:2), Dolański, Gonerski, Czajko, Anusik - Głos 2, Chrzonowski, Grudzień; Amber - SM Rozstaje 1:7 (0:2), Marszeniuk - Andrychowski 2, Król 2, Tomasik 2, Rutkowski.

Najskuteczniejsi:
10 bramek - Mariusz Marszeniuk (Amber), 9 - Mariusz Łukawski (MBM SA), Przemysław Pawicki (Fosfory).

Punkty starcił również lider I ligi. Center Mot zremisował z Rodeksem, chociaż na dwie minuty przed końcem meczu prowadził 4:2. Ciasno jest na miejscach 3-7. Trzeci Hotel Abak ma tylko trzy punkty więcej od siódmego Rodeksu.

Rodex - Center Mot 4:4 (1:2), Sokołowski 2, Matusiak, Toda - Jagodziński, Cisewski, Olszewski; Super Team - Martini Sport 7:2 (3:0), Tomasz Musik 2, Wabia 2, Gajdziński, Grzegorz Musik, Wasilewski - Cieśliński 2; Hotel Abak - Restauracja Sjesta 4:5 (2:2), Łazarski 2, Kozik, Witek - Kwiecień 2, Łukasz Poźniak, Tomasz Poźniak, Miklis; ZTS Poczta Polska - Terma 2:4 (1:1), Tomaszuk, Lewandowski - Majewski 2, Oszczygieł, Chojnacki.

1. Center Mot 9 19 31-24
2. Super Team 8 16 37-26
3. Hotel Abak 9 13 38-31
4. Restauracja Sjesta 9 13 39-37
5. Terma 8 12 29-34
6. Martini Sport 9 11 28-38
7. Rodex 9 10 21-26
8. ZTS Poczta Polska 9 5 23-30

14 bramek - Marcin Kwiecień (Restauracja Sjesta), 12 - Janusz Łazarski (Hotel Abak), 11 - Jacek Sokołowski (Rodex).