• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

7 typów osób na zakupach. Jakie są twoje zwyczaje?

wro
29 listopada 2022, godz. 10:00 
Opinie (50)
Jedni kochają robić świąteczne zakupy, dla innych to ostateczność. Jedni kochają robić świąteczne zakupy, dla innych to ostateczność.

Właśnie minęła zakupowa gorączka związana z Black Friday, a przed nami grudzień, czyli intensywny czas poszukiwania świątecznych prezentów. Z tej okazji postanowiliśmy z przymrużeniem oka przyjrzeć się naszym zakupowym zwyczajom i wyodrębnić 7 typów kupujących.Centra handlowe w Trójmieście
Zakupy w galerii handlowej robię:

1. Łowca okazjiNa zakup nowego sprzętu poluje jak tygrys na antylopę. Obserwuje, przyczaja się, szuka odpowiedniego momentu... Zna ceny we wszystkich stacjonarnych i internetowych sklepach, wytrwale i czujnie czeka na odpowiednią okazję. Atakuje tylko wtedy, gdy zdobędzie pewność, że cena jest najniższa. Jeśli jakimś cudem się pomyli, gotów jest zwrócić produkt i zamówić go jeszcze raz. Przecież nie będzie przepłacał!

2. Przyjaciel kurierówNie pamięta już, kiedy ostatnio był w sklepie stacjonarnym. Odkąd pojawiła się możliwość zakupów przez internet, wytrwale z niej korzysta. Kurierzy dowożą mu wszystko - od skarpetek po żwirek dla kota. Jeśli w czasie gotowania zabraknie mu soli, wie, że w ciągu 15 minut uratuje go dostawca. Zresztą z kurierami i dostawcami ze swojego rejonu dawno już przeszedł na "ty", w końcu widuje ich częściej niż rodzinę.

7 typów osób chodzących do restauracji. Którym jesteś? 7 typów osób chodzących do restauracji. Którym jesteś?

3. SpacerowiczGaleria handlowa to dla niego miejsce, w którym można miło spędzić czas. Brzydka pogoda? Pojedźmy do galerii! Koleżanka chciałaby się spotkać na kawę? Świetnie, spotkajmy się w galerii! Wolny dzień w pracy? To może podskoczę do galerii. Obudzony w środku nocy bezbłędnie odpowie na pytanie, na którym piętrze znajdują się sklepy obuwnicze w Forum, a na którym w Rivierze. Nawet jeśli nie planuje nic kupić, to wyprawę do galerii traktuje jak spacer.4. WymęczonyTyp wymęczony czuje ból głowy zaraz po przekroczeniu drzwi centrum handlowego. Drażni go wszystko - ludzie, światła, muzyka, zgiełk. Swoje zakupy stara się załatwić możliwie szybko, gorzej, jeśli występuje w charakterze osoby towarzyszącej. Poznasz go po zbolałej minie, spoconym czole i mamrotaniu pod nosem. Kiedy się w nie wsłuchasz, usłyszysz: "Czy możemy już stąd wyjść?".

Są osoby, które polują głównie na okazyjne wyprzedaże... Są osoby, które polują głównie na okazyjne wyprzedaże...

5. SpontanicznyW dniu wypłaty jest prawdziwym królem. Niczym bohaterki "Seksu w wielkim mieście" wchodzi do galerii z podniesioną głową, żeby wyjść z niej obładowany torbami. W głębi duszy wie, że pod koniec miesiąca przyjdzie mu za ten zryw słono zapłacić, a dziś wyznaje zasadę "raz się żyje", a te piękne buty są przecież dla niego stworzone.

6. Strażnik jakościW zakupach stawia przede wszystkim na jakość, przez co stał się wytrwałym czytelnikiem metek i etykiet. Tam, gdzie akryl miesza się z poliestrem, pojawia się on - kapitan jakość. Nie dość, że sam prowadzi nierówną walkę z poliestrem, nylonem i glutaminianem sodu, to jeszcze wciąga w nią bliskich. Na "Zobacz, jaki piękny sweter sobie kupiłam!" odpowiada krótkim: "Jaki skład?". Nie ma litości, nie bierze jeńców i nie uznaje wyjątków.7. Miłośnik używanegoNowe rzeczy kupuje jedynie w ostateczności. Na co dzień jest królem serwisów i aplikacji z ogłoszeniami. Kupuje tam wszystko - meble, ubrania, elektronikę, a nawet żywność. Biada sprzedającym, ponieważ jest prawdziwym mistrzem targowania. Za dobrą okazją jest w stanie pojechać nawet do innego województwa, a może i nawet kraju!
wro

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Piotr Podleśny

Sprawował funkcję Prezesa ATENY w latach 2007-2014. Doskonale zna branżę ubezpieczeniową -...

Najczęściej czytane