• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Akademia drzwiami do kariery w IT

11 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Praca w branży IT wymaga ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Częste zmiany w trendach, technologiach czy środowiskach są dużym wyzwaniem, które jednak mogą być motorem napędowym do nieustannego rozwoju. Szansą na rozwój jest Akademia przygotowana przez firmę Lufthansa Systems Poland.W ostatnich latach z zapartym tchem obserwujemy wzrost zainteresowania pracą w branży IT. Badania pokazują, że programiści szukają zatrudnienia szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, m.in. w Trójmieście. W czasach powszechnej pracy zdalnej, gdzie sama lokalizacja firmy nie jest kluczowa, to właśnie atrakcyjność technologii i pracodawcy stały się jednym z najważniejszych kryteriów poszukiwań.

Jedną z inicjatyw, którymi pracodawcy chcą zachęcić swoich potencjalnych kandydatów do pracy, są dedykowane programy szkoleniowe mające za zadanie przygotować ich do pracy w konkretnej technologii i projekcie.

Przykładem firmy na Pomorzu, od lat z sukcesem realizującej dla swoich przyszłych adeptów tzw. akademie jest Lufthansa Systems Poland - dostawca rozwiązań informatycznych dla sektora lotniczego.

Historia akademii w Lufthansa Systems Poland sięga aż do 2013 roku, a wielu uczestników minionych edycji pracuje tam do dziś.

- Swoją karierę w Lufthansa Systems Poland rozpoczęłam od udziału w Akademii Testowej, która przygotowała mnie do pracy jako Test Automation Engineer. Realizując projekty w międzynarodowym środowisku poszerzyłam swoje kompetencje techniczne i zyskałam cenne doświadczenie. Dziś pracuję jako iOS Developer tworząc aplikację mobilną na rynek globalny - mówi uczestniczka Akademii Testowej z 2015 roku, obecnie iOS Developer w Lufthansa Systems Poland.
Lufthansa Systems, która w zeszłym roku obchodziła 25-lecie, w swoim portfolio ma zarówno produkty służące do planowania lotów, tworzenie map aeronautycznych, jak i aplikacje mobilne.

Jedną z kluczowych inicjatyw prowadzonych w jej gdańskim oddziale jest Digital Delivery Lab (DDL) powstały w celu digitalizacji i dostarczania nowych rozwiązań IT dla linii lotniczych.

Wykorzystując najnowsze technologie, DDL buduje i współtworzy aplikacje mobilne, portale internetowe, a także dedykowane rozwiązania informatyczne.

Odpowiedzią na rosnące potrzeby projektowe jest organizacja kolejnej Akademii, której początek jest zaplanowany na kwiecień. Tym razem będzie ona nakierowana na technologie frontendowe, a w szczególności React.js.

Zarówno w przypadku aplikacji mobilnych, stron internetowych, jak i rozbudowanych portali wszędzie kluczem do sukcesu jest dobrze zaprojektowana i wykonana warstwa prezentacji - frontend. Przyszłością interfejsów jest projektowanie rozwiązań opartych o nowoczesne technologie, takie jak np. React.js, który jest biblioteką do tworzenia interfejsu użytkownika cechującą się prostotą i elegancją.

- W tym roku w ramach DDL uruchamiamy kolejną edycję Akademii Lufthansa Systems Poland, tym razem nakierowaną na tworzenie frontendu. Jest to intensywny, trzymiesięczny program szkoleniowy, przygotowujący do pracy w zespole DDL nad wymagającymi portalami linii lotniczych Lufthansa Group - mówi Mateusz Lemańczyk, Dyrektor Działu Digital Delivery Lab & Innovations w Lufthansa Systems Poland.
Projekt ma na celu rozpropagowanie wiedzy z zakresu React.js wśród ambitnych programistów, którym nieobce są technologie frontendowe, takie jak JavaScript, HTML czy CSS. Nad jakością przekazywanej wiedzy czuwać będą doświadczeni specjaliści Lufthansa Systems Poland, a zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej w weekendy i w wybrane popołudnia w dni robocze.

Po zakończeniu programu szkoleniowego uczestnicy, którzy z powodzeniem zakończą wszystkie etapy kursu, otrzymają możliwość zatrudnienia w Lufthansa Systems Poland.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Frontend Academy @LSYP i spróbować swoich sił w procesie rekrutacji, wejdź na stronę www.lhsystems.pl i wypełnij formularz aplikacyjny.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Ludzie biznesu

Justyna Kowalczyk

Prezes zarządu OptiWay Biuro Rachunkowe Sp. z o.o.. Absolwentka Wydziału Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Gdańskiego. Menedżer, ekspert w zakresie finansów i rachunkowości oraz podatków. Laureatka plebiscytu Kobieta Sukcesu 2017 roku. Plebiscyt organizowany od 1995 r., w którym wyróżniane są kobiety które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia. Organizatorem jest Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, a patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego...

Najczęściej czytane