Inwestycje biurowe i magazynowe

Robyg

Albatross Towers

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Przymorze
miejsce:
al. Rzeczypospolitej Mapka
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna, wysoka
metraż:
31.2 do 125 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od 2011 r. do III kw. 2016 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Albatross Towers to zespół pięciu 17-piętrowych wież, które powstały przy al. Rzeczypospolitej na Przymorzu. Łącznie jest tu ok. 750 mieszkań. Z budynków roztaczają się widoki na wody Zatoki Gdańskiej oraz lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W bliskim sąsiedztwie znajduje się hipermarket oraz centrum handlowe. W pobliżu istnieje pełna infrastruktura edukacyjna, placówki opieki medycznej oraz elementy ułatwiające codzienne życie. Blisko stąd także do Uniwersytetu Gdańskiego czy kompleksów biurowych zlokalizowanych w Oliwie. Około 1 km od planowanej inwestycji zlokalizowany jest przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej.

Budynki są do siebie bardzo podobne, jednak każdy z nich jest nieco inny. W marcu 2013 do użytku oddana została pierwsza wieża kompleksu, druga ze 122 mieszkaniami w 2014 roku, kolejne dwie w 2015 roku i w styczniu 2016 roku. Budowa ostatniej - piątej - wieży rozpoczęła się pod koniec 2014 roku i zakończyła w październiku 2016. Zastosowane zostały w niej rozwiązania umożliwiające sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i systemem ochrony mieszkania - za pomocą urządzenia mobilnego.

Wraz z pierwszym budynkiem oddany został zespół usługowo-handlowy oraz biurowy. Na parterze zaplanowano sklepy, zaś na dwóch piętrach przestrzeń biurową o powierzchni prawie 2 tys. m kw.

Projekt zagospodarowania terenu i czterech wież powstał w gdańskiej pracowni Schleifer&Milczanowski Architekci, a projekt pierwszego budynku - z częścią usługową - w warszawskiej pracowni APP Projekt.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (36)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Arkadiusz Aszyk

Menedżer z branży stoczniowej. Prezes Mostostalu Pomorze. Ukończył Wydział Zarządzania na...