Inwestycje biurowe i magazynowe

Robyg

Albatross Towers

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Przymorze
miejsce:
al. Rzeczypospolitej
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna, wysoka
metraż:
31.2 do 125 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od 2011 r. do III kw. 2016 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Albatross Towers to zespół pięciu 17-piętrowych wież, które powstały przy al. Rzeczypospolitej na Przymorzu. Łącznie jest tu ok. 750 mieszkań. Z budynków roztaczają się widoki na wody Zatoki Gdańskiej oraz lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W bliskim sąsiedztwie znajduje się hipermarket oraz centrum handlowe. W pobliżu istnieje pełna infrastruktura edukacyjna, placówki opieki medycznej oraz elementy ułatwiające codzienne życie. Blisko stąd także do Uniwersytetu Gdańskiego czy kompleksów biurowych zlokalizowanych w Oliwie. Około 1 km od planowanej inwestycji zlokalizowany jest przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej.

Budynki są do siebie bardzo podobne, jednak każdy z nich jest nieco inny. W marcu 2013 do użytku oddana została pierwsza wieża kompleksu, druga ze 122 mieszkaniami w 2014 roku, kolejne dwie w 2015 roku i w styczniu 2016 roku. Budowa ostatniej - piątej - wieży rozpoczęła się pod koniec 2014 roku i zakończyła w październiku 2016. Zastosowane zostały w niej rozwiązania umożliwiające sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i systemem ochrony mieszkania - za pomocą urządzenia mobilnego.

Wraz z pierwszym budynkiem oddany został zespół usługowo-handlowy oraz biurowy. Na parterze zaplanowano sklepy, zaś na dwóch piętrach przestrzeń biurową o powierzchni prawie 2 tys. m kw.

Projekt zagospodarowania terenu i czterech wież powstał w gdańskiej pracowni Schleifer&Milczanowski Architekci, a projekt pierwszego budynku - z częścią usługową - w warszawskiej pracowni APP Projekt.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Monika Płocke

Banking Technology, Head of Change and Technology Capabilities w Nordea Bank AB. Absolwentka...