Bałtyk Gdynia w półfinale PP na Pomorzu. Harmonogram meczów na weekend

Rafał Sumowski
13 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
W półfinałach Pucharu Polski na Pomorzu mogliśmy mieć trzy zespoły z Trójmiasta. Awans wywalczył jednak tylko Bałtyk Gdynia. W półfinałach Pucharu Polski na Pomorzu mogliśmy mieć trzy zespoły z Trójmiasta. Awans wywalczył jednak tylko Bałtyk Gdynia.

Bałtyk Gdynia to jedyna z trzech trójmiejskich drużyn, która awansował do półfinału Pucharu Polski na Pomorzu. Biało-niebiescy pokonali V-ligowe Żuławy Nowy Dwór Gdański 3:1. Z dalszej rywalizacji odpadli: obrońca trofeum Jaguar Gdańsk i rezerwy Arki Gdynia. Wszystkie te zespoły oraz pozostałe z niższych klas, zobaczymy w weekend na ligowych boiskach.

BAŁTYK Gdynia
Radunia Stężyca

8% 20 typowań BAŁTYK Gdynia
8% 19 typowań REMIS
84% 206 typowań Radunia Stężyca

Żuławy Nowy Dwór Gdański - BAŁTYK GDYNIA 1:3 (1:1)

Bramki dla Bałtyku: Marczak 38 karny, Jankowski 69, Garbacik 90

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki (68 Machol) - Biedrzycki, Demiańczuk (60 Dziadkowiec) - Gołuński (68 Buławski) Poręba (46 Jankowski), Gułajski - Marczak

Bałtyk Gdynia ćwierćfinałowy mecz wojewódzkiego Pucharu Polski rozpoczął od kuriozalnie straconej bramki. Po odbiorze piłki Łukasz Pietroń zdecydował się na uderzenie z połowy boiska. Przelobował stojącego w tym momencie na 16. metrze Michała Bartkowiaka i zapewnił prowadzenie gospodarzom.

Jeszcze przed przerwą Bałtyk wyrównał po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką. Z jedenastego metra trafił Michał Marczak. Po zmianie stron trener Jerzy Jastrzębowski desygnował do gry Igora Jankowskiego a ten odwdzięczył się bramką na 2:1 po zagraniu Adama Gołuńskiego.

Jaguar Gdańsk, Arka II i Bałtyk Gdynia o półfinał Pucharu Polski na Pomorzu. Sprawdź aukcje charytatywne dla Marka Szutowicza

Na 3:1 w 90. minucie podwyższył Damian Garbacik. Obrońca popisał się celnym, bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego podyktowanego na 20. metrze. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Maciej Buławski, ale z boiska mógł zejść świętując awans do półfinału. Ten odbędzie się 26 maja a rywalem gdynian będzie zwycięzca spotkania Amator Kiełpino - Wierzyca Pelplin, które zaplanowano na 18 maja.

- Puchary rządzą się swoimi prawami. Wolałbym żebyśmy oszczędzili sobie nerwów, ale ostatecznie zrobiliśmy, co należy - mówi trener Bałtyku Jerzy Jastrzębowski.

Sparta Sycewice - JAGUAR GDAŃSK 3:2 (1:1)

Bramki dla Jaguara: Pietruszewski 4, Filas 51
JAGUAR: Górski - Jadanowski, Pietruszewski, Jaroszek, Chiczewski (Rzepnikowski) - Deleu, Prusaczyk - Czychowski, Brzeski (Espersen), Zalow (Kuźniarski) - Filas (Bladowski)

Powiśle Dzierzgoń - ARKA II GDYNIA 1:0 (1:0)

ARKA: Gołoś - Chmurzyński, Trzepałko, Tandecki, Tomczak - Przyborowski (75 Motyl), Zamarrippa (55 Bednarski) - Dobek, Książkiewicz (65 Soboczyński), Żuber (55 Wilczyński) - Kamiński (65 Lipkowski)

W drugim półfinale była szansa na małe derby Trójmiasta, ale ani Jaguar Gdańsk, ani rezerwy Arki Gdynia, nie awansowały dalej. Obrońcy trofeum prowadzili z V-ligową Spartą Sycewice 1:0 po bramce zdobytej głową przez kapitana Marcina Pietruszewskiego. Gospodarze wyrównali po rzucie karnym, ale po przerwie prowadzenie dla Jaguara, również po uderzeniu głową, odzyskał Klaudiusz Filas.

Czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał jednak w 54. minucie Jacek Jadanowski a osłabiony gdański zespół ponownie pozwolił Sparcie zdobyć wyrównanie. Od 73. minuty szanse znów były wyrównane, gdyż również zawodnik gospodarzy otrzymał drugie "żółtko". W sumie zresztą arbiter w całym meczu pokazał dziewięć żółtych i dwa czerwone kartoniki. Na 5 minut przed końcem spotkania miejscowi po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i jak się okazało, rozstrzygnęli wynik meczu.

W meczu Arki II z Powiślem mimo słabej pierwszej połowy w wykonaniu obu drużyn, gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem, które zdobyli po rzucie rożnym. To wystarczyło do zwycięstwa, bo choć gdynianie znacząco poprawili się po zmianie stron, nie zdołali zdobyć choćby wyrównania.

- Dużo ożywienia wniosło wejście na boisko powracających po długiej przerwie rekonwalescentów Jakuba WilczyńskiegoMichała Bednarskiego. Kuba na kwadrans przed końcem miał nawet dogodną okazję na wyrównanie, ale na wysokości zadania stanął bramkarz rywali - mówi trener rezerw Arki Robert Wilczyński.
W sobotę i niedzielę trójmiejskie drużyny zagrają także w niższych klasach rozgrywkowych oraz Centralnych Ligach Juniorów. Harmonogram meczów na najbliższy weekend prezentujemy poniżej.

NAJBLIŻSZE MECZE Z TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH ORAZ CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW