Bezpłatne konsultacje rzecznika patentowego

Konsultacje odbywają się w formie indywidualnej. Limit miejsc wynosi 10 osób - zarezerwuj termin już dziś!

12 lipca - 20 sierpnia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
kiedy: środa, godz. 8:00-14:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III (pierwsze piętro), H1.31
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja - ze względu na charakter konsultacji, prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z proponowaną godziną na e-mail: patent@ppnt.gdynia.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem 58 880 81 98.

Dlaczego warto?

Chcesz wiedzieć jakie rozwiązania mogą podlegać ochronie, który jej rodzaj będzie w danym przypadku najskuteczniejszy oraz z jakimi kosztami należy się liczyć? Rzecznik patentowy chętnie odpowie na pytania dotyczące patentowania wynalazków, chronienia wzorów przemysłowych oraz znaków towarowych. Z czym Ci pomoże:

- masz opracowany pomysł - i co dalej?
- co można patentować, a czego nie,
- ile trwa i ile kosztuje uzyskanie patentu na wynalazek,
- jeśli rozwiązania nie można opatentować - jakie są inne możliwości?
- jak chronić logo lub nazwę firmy,
- ile kosztuje i ile trwa uzyskanie znaku towarowego (wyłączności na dane oznaczenie),
- jak ochronić design (wygląd zewnętrzny) produktu.

Konsultacji udziela rzecznik patentowy Anna Kwapich - absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, przez wiele lat nauczyciel akademicki na tym wydziale, następnie rzecznik patentowy na Politechnice Gdańskiej, gdzie jednocześnie zorganizowała i prowadziła ośrodek informacji patentowej. Współtworzyła także Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia, z którym współpracuje do dziś. Od 2000 r. prowadzi własną kancelarię patentową. Posiada uprawnienia polskiego i europejskiego rzecznika patentowego, prowadzi postępowania przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem Patentowym (EPO), Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO). Specjalizuje się w ochronie rozwiązań technicznych i badaniach patentowych.

Informacja o biletach

wymagana rejestracja – ze względu na charakter konsultacji, prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z proponowaną godziną na e-mail: patent@ppnt.gdynia.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem 58 880 81 98.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Bogdan Szpilman

Prezes zarządu i właściciel firmy Rubo. Firma działa od roku 1991. Początkowo jako spółka...