stat

Crist zbuduje statek do transportu ryb

Jednostka typu life fish carrier, przeznaczona do transportu ryb i owoców morza z farm morskich prosto do przetwórni powstanie w stoczni Crist. To kolejny kontrakt zakładu dla norweskiego armatora Artic Group AS. Zakończenie prac nad budową statku planowane jest na połowę 2018 roku.Jednostka NB SC 75/2 to druga z serii i trzecia w historii jednostka budowana na zamówienie Artic Group AS, czyli norweskiej firmy specjalizującej się w eksploatacji statków z sektora hodowli ryb. Statek służący do transportu ryb i owoców morza z farm morskich do przetwórni na lądzie będzie operował m.in. na Oceanie Spokojnym i Atlantyckim, gdzie odbywają się połowy.

Budowa będzie realizowana na bazie powierzonej dokumentacji armatorskiej. Dzięki odpowiednim wymiarom - długości 75 m, szerokości 15 m, statek będzie w stanie pomieścić nawet do 3 tys. m sześc. specjalnie uzdatnianej wody do przewozu żywych ryb. Masa kadłuba szacowana jest na powyżej tysiąca ton. Jednostka ta będzie obsługiwana przez dziesięcioosobową załogę.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (28)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane