Czas na Gryfy Gospodarcze

Do konkursu mogą przystąpić nie tylko przedsiębiorcy, ale też podmioty budujące otoczenie biznesu.
Do konkursu mogą przystąpić nie tylko przedsiębiorcy, ale też podmioty budujące otoczenie biznesu. fot. Lucyna Pęsik/trojmiasto.pl

Do poniedziałku, 26 października, przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w XXI edycji konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy". Udział jest bezpłatny. Finał odbędzie się w grudniu.Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Do konkursu mogą przystąpić nie tylko przedsiębiorcy, ale też podmioty budujące otoczenie biznesu, wpływające na rozwój przedsiębiorczości w regionie czy szerzące edukację biznesową wśród młodzieży. Laureaci tego konkursu są też zwykle rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu. Udział w konkursie jest bezpłatny. Swój udział można zgłosić do poniedziałku, 26 października. Więcej informacji na www.gryfgospodarczy.pl.

Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. Jednak w tym roku organizator zastrzega, że gala finałowa może odbyć się w trybie online. Niezależnie od tego poprzedzi ją debata gospodarcza z udziałem wybitnych polskich ekonomistów. Zakończenie konkursu planowane jest na połowę grudnia tego roku.

Opinie (5)

 • No super, ale... po co? (1)

  Co daje taka nagroda? Zupełnie nierozpoznawalna nigdzie poza salą wręczania, bez żadnej wartości handlowej ani nawet marketingowej. Ot, figurka.
  Przedłużają czas na zgłoszenia zapewne dlatego, że w dobie koronawirusa nikomu się nie chce bawić w takie rzeczy, a jedyna zaleta z wygranej lub nominacji, czyli bankiet z dobrym jedzonkiem, nie jest aktualnie jakoś specjalnie atrakcyjny ;)

  • 7 1

  • Też tego nie rozumiem. Jeżeli mam firmę i satysfakcjonuje mnie jak się one rozwija, ile zysku generuje, jak pozytywnie wpływa na otoczenie, to po co mi jakaś nagroda. Żeby to potwierdzić czy podreperować ego?

   • 1 0

 • Czy nagrody będą obiektywne

  w okresie kiedy wiele firm walczy o przetrwanie. Niektóre branże w ogóle nie mogą działać, a część firm spekuluje w okresie pandemii wysokimi cenami usług czy produktów.
  Czy w tym czasie nagrody powinny być przyznawane?
  Czy są (czy kiedykolwiek były) obiektywne?

  • 4 0

 • sami je sobie kupują, opłacając składki..hi hihih (1)

  • 2 0

  • tak myślisz ? PRP pełni rolę doradcy marszałka województwa , więc nie wypisuj takich głupot.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Andrzej Biernacki

Prezes zarządu Ekolan SA. W 1997 roku Andrzej Biernacki i firma EKOL powołali do życia EKOLAN....