stat

Czwarty prom na linii Gdynia-Karlskrona


Linia promowa Stena Line z Gdyni do Karlskrony wzbogaciła się o czwarty prom pasażersko-frachtowy. Nowy statek na tej linii, Stena Nordica, w pierwszy rejs do Szwecji wypłynął 8 października.Na trasie Gdynia-Karlskrona pojawił się kolejny prom Stena Line, czyli Stena Nordica. Jest to jednostka ro-pax i zastąpi statek towarowy Gute. Statek ma 170 m długości i 26 m szerokości, a na pokład zabiera 450 osób i nawet 300 samochodów osobowych. Dodatkowo, dzięki niemal dwukrotnie większej powierzchni ładunkowej, nowa jednostka może również zabrać znaczną liczbę samochodów ciężarowych. Stena Nordica to statek zbudowany w roku 2000. Od tego czasu był kilkakrotnie modernizowany.

- Ogromny popyt na nasze usługi tego lata utwierdził nas w przekonaniu, że ciągle rosnący rynek potrzebuje nowych inwestycji. Dopasowanie naszych możliwości przewozowych do potrzeb klientów jest dla nas priorytetem. Dlatego do floty na linii Gdynia-Karlskrona dołączamy dziś nową jednostkę - Stena Nordica. To sprawdzony i lubiany przez naszych klientów statek. Dodatkowo cieszy nas, że jest to prom ro-pax, a więc będziemy mogli zaoferować zarówno przewozy pasażerskie, jak i frachtowe wszystkimi statkami na linii Gdynia-Karlskrona - mówi Marek Kiersnowski, dyrektor linii promowych na Bałtyku Południowym w Stena Line.
Stena Line posiada obecnie aż cztery jednostki obsługujące to połączenie z Gdyni: Stena Spirit, Stena Vision, Stena Baltica oraz nową Stena Nordica. Łączna liczba kursów na tej trasie zwiększy się do 46 rejsów w obie strony tygodniowo. Do tego od końca ub. roku Stena Line utrzymuje połączenie towarowe na linii z Gdyni do Nynäshamn. Jest to połączenie frachtowe, obsługiwane przez statek o nazwie Vikingland, który przewozi ładunki i ciężarówki.

Opinie (20)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane