Darboven Idee Grant. Do wygrania 100 tys. zł


To oferta dla pań, które mają ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes. Rusza kolejna edycja konkursu Darboven Idee Grant. Nagrodą dla autorki najlepszego projektu jest 100 tys. zł. Fundatorem i pomysłodawcą idei wspierania przedsiębiorczych kobiet jest Albert Darboven - właściciel przedsiębiorstwa J.J. Darboven, zajmującego się produkcją kawy.Idea konkursu narodziła się w Niemczech. Od 1997 roku wyróżnienie przyznawane jest niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. W Polsce konkurs organizowany jest co dwa lata od 2006 roku. Od początku spotkania inauguracyjne odbywają się w Gdańsku.

Z okazji inauguracji kolejnej edycji konkursu w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się debata pt. "Solidarność kobiet" z udziałem Ireny Eris, właścicielki Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, Teresy Kamińskiej, byłej prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Waris Dirie, ambasadorki przy ONZ w latach 1997-2003 i założycielki Fundacji "Kwiat pustyni".

- W świecie gospodarki, w którym bardzo silnie odcisnął swe piętno mężczyzna, bardzo trudno przebić się nowym, niekonwencjonalnym pomysłom, przedstawianym i forsowanym przez kobiety" - twierdzi Albert Darboven. - Ale właśnie pomysły zorientowane na przyszłość w kombinacji z handlowym wyczuciem oraz niezbędną dawką ambicji to doskonały zestaw przeciwdziałający gospodarczej rezygnacji. Moim życzeniem jest choć trochę pomóc w usuwaniu przeszkód na ich drodze, właśnie kobietom dodać odwagi, aby były w stanie w dzisiejszych czasach zrobić trudny krok do samodzielności.
Konkurs skierowany jest do pań, które mają ciekawą koncepcję na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub już ją wdrożyły kierując własną firmą nie dłużej niż 3 lata. Nagrodą dla autorki najlepszego projektu wyłonionego przez jury jest kwota 100 tys. zł.

Od 20 kwietnia do 11 września komisja konkursowa czeka na zgłoszenia. Weryfikacji dokona na początku września, a już 20 września poznamy grono finalistek. Prezentację i finał przewidziano 8 listopada 2016 roku. Gala odbędzie się w Ambasadzie Niemiec w Warszawie. Formularz konkursowy zostanie udostępniony przez organizatora na stronie www.darbovenideegrant.pl.

Opinie (5)

 • Warto przypomnieć że organizatorem pierwszych gali było stowarzyszenie Bursztynowe Oko na którego czele stała niezwykła kobieta Ś. P. Magdalena Kunicka Paszkiewicz

  • 1 2

 • konkurs tylko dla kobiet?

  Przecież to ewidentna dyskryminacja!

  • 20 1

 • Nie przeczytałem, ale ta czarna nawet fajna jak na swoje lata. Blondyna z pierwszego planu na trzecim zdjęciu też.

  • 0 4

 • (1)

  Ale szał. Entuzjazm na twarzach i inteligencja aż się skrzy. Epokowe wydarzenie. A patronat Danuty Wałęsy wprost nieoceniony. I tylko przez jakieś niedopatrzenie pani Krzywonos nie wygłosiła referatu i tłum słuchaczy rozszedł się nieco rozczarowany.

  • 5 6

  • Krysia

   Domyślam się że wszystko byłoby, i twarz i inteligencja i patronat oceniony i pod jednym warunkiem, otóż warunkiem uczestnictwa, patronatu a przede wszystkim referatu wielmożnej Pani Krystyny Pawłowicz. Ale Spieszę z odpowiedzią, nigdy, Krysia ma wszystkie terminy zajęte, pochłaniają ją Kielce, Żoliborz oraz Toruń. A byłby szał.

   • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Francis Lapp

Prezes firmy HTEP Polska Sp. z o.o. i stoczni Sunreef Yachts. Pochodzi z Francji Od 1992 roku...