stat

Darmowe szkolenia, czyli Gdańska Akademia Przedsiębiorcy

Szkolenia będą się odbywać w nowej siedzibie Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, czyli Inkubatorze "Starter".
Szkolenia będą się odbywać w nowej siedzibie Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, czyli Inkubatorze "Starter". fot.P.Pędziszewski/trojmiasto.pl

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości przystąpiła do realizacji kolejnej tury szkoleń w ramach szóstej edycji projektu "Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy". Właśnie ruszyła rekrutacja, trzeba się spieszyć po liczba miejsc jest ograniczona.Celem projektu jest wsparcie merytoryczne osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a także przedsiębiorców i ich pracowników oraz podmioty ekonomii społecznej. Są to szkolenia bezpłatne, ale skierowane tylko do mieszkańców Gdańska, bądź osób prowadzących działalność na terenie tego miasta. Dlaczego? Ponieważ projekt realizowany jest na zlecenie i ze środków finansowych Miasta Gdańska.

Od września do listopada zostanie zrealizowanych 27 szkoleń w 19 tematach, kursy komputerowe, zajęcia z zakresu przedsiębiorczości, prawa czy marketingu. Będzie coś o prawie podatkowym czy prawie pracy, ale też o zakładaniu fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni, czy zarządzaniu bezpieczeństwem informacji.

- Mamy stałą bazę tematów szkoleniowych. Jednak co roku staramy się wprowadzić coś nowego - mówi Lucyna Formela, menedżer projektu. - Realizując inny z naszych projektów, czyli "Biznes na start", stwierdziliśmy, że osoby chcące założyć własną firmę, czasem nie potrafią oszacować szans na powodzenie swojego pomysłu. Dlatego w tym roku proponujemy warsztaty weryfikujące pomysł na biznes. Uczestnicy dowiedzą się jak przeanalizować czy pomysł ma uzasadnienie rynkowe.

Większość szkoleń to spotkania jednodniowe (od 6 do 8 godzin zajęć), ale niektóre, głównie z zakresu informatyki przewidziane są na dwa dni. Harmonogram zamieszczony jest na stronie www.akademiaprzedsiebiorcy.com.pl.

- Jedna osoba może zapisać się maksymalnie na siedem szkoleń - wyjaśnia Lucyna Formela.- Wprowadziliśmy takie obostrzenie, aby więcej osób mogło skorzystać z programu. W poprzednich edycjach bywało, że kursanci zapisywali się na wszystkie tematy, tak na wszelki wypadek, a potem z części nie korzystali.

Dodatkowo dostępne będą szkolenia e-learningowe, które stanowią doskonałą okazję do poszerzenia lub zaktualizowania posiadanej wiedzy w dogodnie wybranym przez uczestnika miejscu i czasie, również dla osób niepełnosprawnych.

Rekrutacja do projektu już się rozpoczęła. Na poszczególne szkolenia jest od 15 do 25 miejsc, wszystko zależy od tematyki. A ko pierwszy ten lepszy.

- Radzę się pospieszyć. Miejsca na niektóre szkolenia często rozchodzą się w pierwszych dniach od rozpoczęcia rekrutacji - dodaje Lucyna Formela.

Szkolenia będą się odbywać w Gdańskim Inkubatorze "Starter" (ul. Lęborska 3b zobacz na mapie Gdańska). Wiecej informacji i rejestracja - email: akademia@gfp.com.pl, tel. 58 7316582 lub 58 7316586.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Strefa start-up

Ważne adresy

Inwestycje biurowe i magazynowe

Najczęściej czytane