Inwestycje biurowe i magazynowe

Euro Styl

Doki Living

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Młode Miasto
miejsce:
ul. Popiełuszki Mapka
deweloper:
Euro Styl
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna
metraż:
25 do 130 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od IV kw. 2020 r. do II kw. 2023 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Doki to pierwsza tak duża inwestycja, która realizowana jest na terenie Młodego Miasta. To nowa dzielnica Gdańska, która rozwijać się będzie na terenach postoczniowych, w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia. Oznacza to najlepszą możliwą dostępność do miejskich udogodnień i szeroko pojętej oferty. Także sama dzielnica rozwijać się będzie jako modna, kompletna część centrum Gdańska.

Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Bramy Stoczniowej nr 2, Europejskiego Centrum Solidarności i Drogi do Wolności podkreślać będzie prestiż i unikatowy charakter lokalizacji.

W ramach całego tego wielofunkcyjnego projektu powstanie także zabudowa biurowa - Doki Office (bliżej Europejskiego Centrum Solidarności i Sali BHPMapka) oraz wyremontowana i przebudowana zostanie stara hala stoczniowaMapka (hala U-bootów), która odtąd nazywana jest Montownią.

Budynki mieszkaniowe, które tu powstaną, swoją architekturą nawiązywać będą do okolicznej, historycznej zabudowy o industrialnym charakterze. Elewacje pokryte zostaną szlachetnymi materiałami nawiązującymi do ceglanej zabudowy stoczni, a nastrój budować będą także przemyślane detale, np. wjazdy do hal garażowych stylizowane na kontenery morskie oraz duże przeszklenia, z podziałami okiennymi nawiązującymi do okien hal stoczniowych. Uzupełnieniem architektury będą porośnięte zielenią kratownice oraz zaprojektowana w pierwszym etapie kładka łącząca patia budynków. Nie tylko usprawni ona komunikację, ale także urozmaici architekturę osiedla.

Budynki rozplanowane w układzie kwartałowym będą miały zróżnicowaną wysokość od sześciu do dziewięciu kondygnacji i podziemne hale garażowe. Powstanie tu w sumie około tysiąca mieszkań w układzie od jednego do pięciu pokoi.

W parterach powstaną lokale usługowe, handlowe i gastronomiczne. Na wysokości pierwszego piętra, na zielonych stropodachach budynków (ponad halami garażowymi i częścią usługową) przewidziano patia dostępne dla mieszkańców Doków, z prywatnymi ogródkami oraz wspólnymi przestrzeniami do wypoczynku i rekreacji, w tym place zabaw dla dzieci.

Zabudowa powstawać będzie w kilku etapach. Pierwszy etap powstawać będzie u zbiegu ulic Popiełuszki i Rybaki GórneMapka. Będą to dwa budynki połączone kładką z 212 mieszkaniami i 15 lokalami usługowymi.

Projekt zabudowy mieszkaniowej Doki Living powstał w pracowni Fort Targowski.

W pobliżu

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Euro Styl
Polityka prywatności
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (5) 1 zablokowana

 • Super to wygląda

  Budować !

  • 20 3

 • Zapowiada się pięknie

  • 9 2

 • Wspaniała rzecz

  Wiele lat czekałam na inwestycję w Gdańsku zaprojektowaną z takim smakiem i poszanowaniem historycznego kontekstu. Brawo Gdańsk, tak trzymać!

  • 16 0

 • Chyba zapomniales o Bastionie Walowa ? ;)

  • 1 1

 • Projekt z dużą ilością zieleni super...

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Mirosław Bieliński

Prezes firmy doradczej Stilo Horizon. Były prezes Grupy Energa. Po ukończeniu studiów...