stat

EPG wykona konstrukcję do cumowania

Obrabiarka karuzelowa
Obrabiarka karuzelowa fot. materiały prasowe

W Energomontażu-Północ Gdynia powstaje konstrukcja do cumowania statków podczas dostawy ropy ze złoża dla norweskiego centrum cumowniczo-wydobywczego.Konstrukcja o wymiarach 30 x 23 m będzie ważyła około 400 ton. Oprócz tego EPG wykona także kolumny do zamocowania w dnie morza o wadze około 290 t. Konstrukcje powstają m.in. w hali obróbki mechanicznej w pobliżu Portu Gdynia. Realizacja zlecenia potrwa do marca.

W tym roku Energomontaż-Północ Gdynia dostarczył konstrukcje służące do przekazywania surowca na jednostkę FSO na pola Gina Krog oraz Martin Linge. Obecnie Energomontaż-Północ Gdynia uczestniczy w kilku projektach, zarówno dla branży offshore oil & gas, jak i morskiej energetyki wiatrowej. Konstrukcja trafi do jednego ze stałych klientów EPG z Norwegii. 

Głównym obszarem działalności Energomontażu-Północ Gdynia jest produkcja skomplikowanych konstrukcji stalowych dla sektora offshore, energetyki (w tym atomowej i odnawialnej) oraz chemii i petrochemii. W 2013 roku firma na terenie po Stoczni Gdynia uruchomiła nową halę produkcyjną, która jest przygotowana do obróbki elementów o wadze nawet 120 ton. Umożliwiają to nowoczesne maszyny, w tym największa w basenie Morza Bałtyckiego obrabiarka.

Obrabiarka karuzelowa z EPG.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane