• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa nie chce już wychodzić z giełdy. Wpłynął wniosek do KNF

erka
19 czerwca 2024, godz. 11:30 
Opinie (59)
Najnowszy artykuł na ten temat Po czterech konkursach nadal brak prezesa Energi
Energa wystąpiła do KNF o cofnięcie wniosku o wycofanie akcji spółki z obrotu na giełdzie. Energa wystąpiła do KNF o cofnięcie wniosku o wycofanie akcji spółki z obrotu na giełdzie.

Energa wystąpiła do Komisji Nadzoru Finansowego o cofnięcie wniosku o wycofanie akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych. To efekt prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. W marcu 2024 r. w całości oddalił on apelację Energi dotyczącą wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Tym samym potwierdził wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku z 2022 r., który uchylił uchwałę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki Energa z 29 października 2020 r.Energa ma pozostać na giełdzie. Sąd oddalił apelację koncernu Energa ma pozostać na giełdzie. Sąd oddalił apelację koncernu

Przypomnijmy, że w 2022 r. do sądu w Gdańsku trafiły dwie sprawy (akcjonariuszy z Warszawy i Trójmiasta) dotyczące zaskarżenia uchwały o wyjściu Energi z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawa z Trójmiasta wytoczona została przez 12 powodów, gdzie dodatkowo jednym z powodów jest prezes Fundacji "To, co najważniejsze" reprezentujący ponad 900 drobnych akcjonariuszy Energi.Pierwszy proces rozpoczął się się 13 maja 2022 r., a wyrok zapadł po 6 miesiącach. Energa odwołała się od decyzji sądu i sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. W 2024 r. uchylił on uchwałę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki Energa w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Akcjonariuszy reprezentowali mec. Michał Dzięciołkiewicz, mec. Adrian Kessler.
erka

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto Przewodniczącym Rad Nadzorczych Abantia Polska oraz Ibereolica; jak i członkiem Rad Nadzorczych. Od czerwca 1997 prowadzi własną firmę doradczą Profit-Consult zajmującą się: doradztwem inwestycyjnym, organizacją finansowania rozwoju i inwestycji, projektami doradczymi w zakresie zarządzania inwestycjami, pośrednictwem finansowym i opiniowaniem kontraktów.

Najczęściej czytane