stat

Firma IT przenosi się z Olivii Gate do Star

Na liście najemców najwyższego budynku w Trójmieście pojawia się coraz więcej firm.
Na liście najemców najwyższego budynku w Trójmieście pojawia się coraz więcej firm. materiały inwestora

Goyello, polsko-holenderska firma IT, przedłużyła umowę najmu z Olivią Business Centre i zdecydowała się na przeprowadzkę do powstającego biurowca Olivia Star. Zajmie tam 1,3 tys. m kw., zwiększając ponad dwukrotnie powierzchnię biura. Pierwsi najemcy najwyższego biurowca w Trójmieście zaczną się do niego wprowadzać na wiosnę.Gdy wiosną nastąpi otwarcie biurowca Olivia Star przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska, będzie on najwyższym budynkiem, nie tylko biurowym, w całym Trójmieście. Nic zatem dziwnego, że kolejne firmy chcą się sprowadzać do tego mierzącego 156 m wysokości kolosa, nawet jeśli nie zajmą w nim najwyższych pięter.

Tym razem na taki ruch zdecydowało się Goyello, które, co ciekawe, jest obecne w kompleksie OBC od 2011 roku, czyli od początku jego istnienia. Firma z branży IT przedłużyła właśnie umowę i przeniesie się do budynku Olivia Star zajmując 1,3 tys. m kw. na dziewiątym pietrze. W tej przestrzeni pracować będzie ponad 100 osób.

Obecnie Olivii Gate firma wynajmuje biuro o powierzchni 500 m kw.

Do tej pory najemcami w Olivii Star zostały: Nordea Bank i fima AirHelp (powyżej 20 piętra), norweski koncern medialny Schibsted (piętro 21), Sii (pięć kondygnacji od 18. w dół), oraz Fujifilm.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, pierwsi najemcy mają wprowadzić się do biurowca Olivia Star wiosną 2017 roku. Obecnie gotowy jest szkielet 30 kondygnacji, co oznacza, że do końca pozostało już tylko pięć. Z kolei trzon jest wyższy o trzy piętra. Równolegle trwają także prace elewacyjne, budynek jest oszklony niemal do połowy.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o przeprowadzce firmy Lufthansa Systems z biurowca Opera Office do powstającego właśnie budynku Argon zobacz na mapie Gdańska w kompleksie biurowym Alchemia, który sąsiaduje z OBC.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (47)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane