stat

Firma IT przenosi się z Olivii Gate do Star

Na liście najemców najwyższego budynku w Trójmieście pojawia się coraz więcej firm.
Na liście najemców najwyższego budynku w Trójmieście pojawia się coraz więcej firm. materiały inwestora

Goyello, polsko-holenderska firma IT, przedłużyła umowę najmu z Olivią Business Centre i zdecydowała się na przeprowadzkę do powstającego biurowca Olivia Star. Zajmie tam 1,3 tys. m kw., zwiększając ponad dwukrotnie powierzchnię biura. Pierwsi najemcy najwyższego biurowca w Trójmieście zaczną się do niego wprowadzać na wiosnę.Gdy wiosną nastąpi otwarcie biurowca Olivia Star przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska, będzie on najwyższym budynkiem, nie tylko biurowym, w całym Trójmieście. Nic zatem dziwnego, że kolejne firmy chcą się sprowadzać do tego mierzącego 156 m wysokości kolosa, nawet jeśli nie zajmą w nim najwyższych pięter.

Tym razem na taki ruch zdecydowało się Goyello, które, co ciekawe, jest obecne w kompleksie OBC od 2011 roku, czyli od początku jego istnienia. Firma z branży IT przedłużyła właśnie umowę i przeniesie się do budynku Olivia Star zajmując 1,3 tys. m kw. na dziewiątym pietrze. W tej przestrzeni pracować będzie ponad 100 osób.

Obecnie Olivii Gate firma wynajmuje biuro o powierzchni 500 m kw.

Do tej pory najemcami w Olivii Star zostały: Nordea Bank i fima AirHelp (powyżej 20 piętra), norweski koncern medialny Schibsted (piętro 21), Sii (pięć kondygnacji od 18. w dół), oraz Fujifilm.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, pierwsi najemcy mają wprowadzić się do biurowca Olivia Star wiosną 2017 roku. Obecnie gotowy jest szkielet 30 kondygnacji, co oznacza, że do końca pozostało już tylko pięć. Z kolei trzon jest wyższy o trzy piętra. Równolegle trwają także prace elewacyjne, budynek jest oszklony niemal do połowy.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o przeprowadzce firmy Lufthansa Systems z biurowca Opera Office do powstającego właśnie budynku Argon zobacz na mapie Gdańska w kompleksie biurowym Alchemia, który sąsiaduje z OBC.

Opinie (51) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Krzysztof Stepokura

Prezes formy Eurotel. W 1994 roku założył firmę telekomunikacyjną Martel, która od 1996 roku była...