stat

Firma stworzona dzięki pasji

Zenon Ziaja założył firmę ponad 20 lat temu wspólnie z żoną Aleksandrą.
Zenon Ziaja założył firmę ponad 20 lat temu wspólnie z żoną Aleksandrą. Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku produktów kosmetycznych pochodzi z Gdańska. Firma Ziaja ma już ponad 20 lat. Sprzedaje miesięcznie 3 mln sztuk swoich produktów. Rocznie jest ich ponad 30 milionów.Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków powstała w 1989 roku. Pierwszym produktem jaki firma wypuściła na rynek był krem oliwkowy, który produkowany jest do dnia dzisiejszego.

- Kiedy 20 lat temu wspólnie z żoną Aleksandrą zakładałem firmę, nie przypuszczałem, że odniesie tak wielki sukces - twierdzi Zenon Ziaja, prezes Ziaja Ltd. - Firma powstała z pasji i z chęci stworzenia preparatów leczniczych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych o jak najprostszych, zbliżonych do naturalnych, recepturach. Pomogło nam w tym farmaceutyczne wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w zawodzie.

W ciągu lat firma Ziaja osiągnęła pozycję jednej z najlepszych firm kosmetycznych w Polsce. Pielęgnacja twarzy, ciała, włosów, higiena intymna- w każdej kategorii jest w czołówce polskiego rynku kosmetycznego. Na ten sukces składa się praca 500-osobowego zespołu.

Obecnie firma oferuje ponad 800 preparatów pielęgnacyjnych oraz leczniczych. Stała się znana również poza granicami Polski. Łączna sprzedaż preparatów ze znakiem Ziaja to ponad 3 mln sztuk miesięcznie.

Rosnąca popularność marki Ziaja spowodowała, że w 2009 roku zakłady produkcyjne Ziaja powiększyły się o kolejne linie produkcyjne, hale magazynowe i laboratoria, zajmując 13 tys. m.kw.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane