stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Forum Przedsiębiorstw

Konferencja pn. Forum Przedsiębiorstw jest dedykowana dla przedsiębiorców z sektora MSP na Pomorzu. Organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza cyklicznie wydarzenie (14 edycja), odbędzie się 29 maja, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w Gdyni.

Celem Forum, o znanej już pomorskim przedsiębiorcom marce jest m.in. prezentowanie aktualnych trendów biznesowych oraz przekazanie praktycznych informacji, istotnych w prowadzeniu działalności gospodarczej mikro, małych i średnich firm.

PROGRAM

W tym roku, w ramach Sesji Głównej uczestnicy wysłuchają m.in. komentarza ekonomicznego o bieżącej sytuacji gospodarczej i trendach makroekonomicznych, który wygłosi dr Marcin Mrowiec - główny ekonomista banku Pekao SA. Prof. Jerzy Hausner oraz Mateusz Zmyślony przedstawią tematy związane z tzw. ekonomią otwartych oczu, z wymiarem społecznym działania przedsiębiorstw. Jak przezwyciężać trudności w życiu prywatnym i biznesowym a porażki przekłuwać w sukcesy opowie uczestnikom jedna z najlepszych polskich himalaistek, zdobywczyni ośmiu dziewięciotysięczników, Kinga Baranowska. Sesję Główną zakończy rozmowa ekspertów dotycząca wyzwań stojących przed pomorskimi firmami.

W trakcie przerw zaplanowano moderowany networking, którego celem jest umożliwienie firmom nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymianę doświadczeń. Zainteresowani tematami Funduszy Europejskich, Eksportem czy Gospodarką Obiegu Zamkniętego będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Ponadto uczestnicy będą mieli szansę wspólnie wesprzeć pomorską organizację pozarządową działającą na rzecz przedsiębiorczości osób wykluczonych.

Po przerwie odbędą się warsztaty i prezentacje podzielone tematycznie na 3 obszary: Finanse i Eksport, Zmiana oraz Sprzedaż. W bloku Finanse i Eksport będzie mowa m.in. o praktycznych sposobach zarządzania ryzykiem walutowym, budowaniu przewagi konkurencyjnej czy bezpiecznych kierunkach eksportowych. W bloku Sprzedaż uczestnicy dowiedzą się jak profesjonalnie prezentować dane a także porozmawiają o tym, czy istnieje przepis na sukces w sprzedaży i jak skutecznie zarządzać ryzykiem walutowym. W obszarze "Zmiana" poruszone zostaną kwestie związane z ideą turkusowych organizacji, wykorzystaniem social mediów zarówno w kreowaniu zewnętrznego wizerunku firmy jak i relacji z pracownikami.

Partnerami tegorocznego Forum są: Bank Pekao SA, Euler Hermes, Olivia Busienss Centre, Open Eyes Economy Summit, Mindlab Sp. Zo.o.

Informacja o biletach

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Roman Walasiński

Prezes zarządu Swissmed Centrum Zdrowia. Ukończył Uniwersytet Gdański, Wydział Prawa i...