• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdański oddział Capgemini świętuje pierwszą rocznicę

31 maja 2023 
Capgemini w Gdańsku obchodzi swoje pierwsze urodziny. Capgemini w Gdańsku obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Capgemini w Gdańsku obchodzi swoje pierwsze urodziny. To jeden z wielu oddziałów, natomiast jedyny na północy Polski. W ciągu minionego roku firmie udało się pozyskać i zatrudnić ponad 200 specjalistów i specjalistek IT. Osoby, które dołączyły do zespołu, pracują na rzecz międzynarodowych klientów z wielu branż.Decyzja o otwarciu oddziału w Gdańsku zapadła w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na rynku IT na usługi świadczone przez specjalistów i specjalistki z Polski. Capgemini wybrało lokalizację, która dynamicznie się rozwija i odpowiada na wysokie oczekiwania klientów.

Plan Capgemini na rozwój w Gdańsku był bardzo ambitny: nie chodziło o stworzenie oddziału zatrudniającego kilkadziesiąt osób, lecz takiego, którego zespół urośnie w ciągu pierwszych kilku lat do tysiąca osób i będzie samodzielnie realizował złożone projekty.

Dziś, już po roku od otwarcia, najmłodszy oddział firmy zatrudnia ponad 200 osób. Dla części z nich perspektywa atrakcyjnej pracy w ciekawym mieście stała się nawet powodem do przeprowadzki z innej części kraju.

Lokalny język CapgeminiKluczem do dzisiejszego sukcesu - nieznanej wcześniej w Gdańsku firmy Capgemini - byli ludzie, którzy od samego początku angażowali się w rozwój nowej lokalizacji. Dzięki ich pasji i energii udało się zbudować fantastyczny zespół, który stale się rozwija.

Mikołaj Lewandowski, dyrektor Gdańskiego Oddziału Capgemini Polska, Software Center Mikołaj Lewandowski, dyrektor Gdańskiego Oddziału Capgemini Polska, Software Center
- Odpowiedzialność za tak prestiżowy, ambitny i wierzę, że korzystny także dla Gdańska, mojego rodzinnego miasta, projekt ma dla mnie znaczenie wyjątkowe. Firma ma duże doświadczenie w rozwoju biznesu i nowych oddziałów. Jednocześnie dynamiczny wzrost w nowej lokalizacji wymagał silnej decyzyjności i zrozumienia specyfiki rynku na poziomie lokalnym. Dlatego firma postawiła na osobę, która jest stąd i będzie potrafiła przetłumaczyć firmowe wartości Capgemini na lokalny język - mówi Mikołaj Lewandowski, dyrektor Gdańskiego Oddziału Capgemini Polska, Software Center.

Rekrutacja trwaGdański oddział kładzie duży nacisk na wysokie kompetencje pracowników i ich ciągły rozwój. Dzięki temu od samego początku realizuje ważne projekty, które wymagają bliskiej współpracy z klientami i całościowej odpowiedzialności za dostarczane rozwiązania. Jednocześnie w zakresie kultury i atmosfery pracy silnie promowane są wartości i filozofia Agile. Nowy oddział firmy wyróżnia także zróżnicowanie geograficzne obsługiwanych klientów.

Piotr Wierzbicki, dyrektor Generalny Capgemini Global Delivery Center w Polsce Piotr Wierzbicki, dyrektor Generalny Capgemini Global Delivery Center w Polsce
- Obecnie w gdańskim centrum pracujemy dla międzynarodowych firm, które działają na wielu rynkach, w wielu branżach. Wybrana przez nas lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna dla naszych skandynawskich klientów. Projekty, które realizują nasi specjaliści i specjalistki, mają innowacyjny charakter. Nie skupiamy się jedynie na wdrażaniu nowych technologii, ale również aktywnie wspieramy rozwój biznesu naszych klientów. Jest to jeden z głównych celów naszej strategii nie tylko dla tej lokalizacji - mówi Piotr Wierzbicki, dyrektor Generalny Capgemini Global Delivery Center w Polsce.
Firma intensywnie rekrutuje specjalistów i specjalistki IT. Obecnie najwięcej dostępnych stanowisk jest dla osób programujących w Javie.

Więcej informacji na stronie internetowej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

 

Ludzie biznesu

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki urodzony 28 października 1963 roku. Od 1990 prezes Fundacji na Rzecz Polskich...

Najczęściej czytane