• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdyński Biznesplan 2022

 • Kalendarz
  3 - 31 stycznia 2022
 • Lokalizacja
  Gdynia

Startuje 20. edycja "Gdyńskiego Biznesplanu". "Gdyński Biznesplan" już od 20 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a laureaci konkursu do dziś z powodzeniem prowadzą swoje biznesy na bazie unikalnych, autorskich pomysłów. Miasto Gdynia po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie wszystkich, którzy nie boją się wychodzić z inicjatywą i mają plan na nowy biznes, produkt lub usługę i chcą opracować profesjonalny biznesplan, by następnie wcielić go w życie.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wielu przedsiębiorców musiało zmienić strukturę działania swoich firm, szukając przy tym optymalnych rozwiązań dostosowanych do nowej rzeczywistości. Wiele pomysłów zrodziło się właśnie w tym trudnym czasie, a miasto Gdynia chętnie wspiera kreatywność i chęć do działania, umożliwiając przedsiębiorcom nie tylko przebranżowienie się, ale i wcielenie w życie zupełnie nowej jakości biznesowej.

Tegoroczna edycja konkursu Gdyński Biznesplan to szansa na spełnienie marzeń i wygranie wysokich nagród finansowych. Główna nagroda w konkursie wynosi 30 tys. zł. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca - odpowiednio 20 i 10 tys. zł. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz w formie świadczeń wspierających założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także edukację menedżerską.

Aby zgłosić pomysł do konkursu wystarczy - w terminie od 3 do 31 stycznia 2022 roku - wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl

- Przed nami jubileuszowa 20. edycja "Gdyńskiego Biznesplanu" - konkursu, który co roku przyciąga setki początkujących przedsiębiorców. I nic dziwnego, bo do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Jednak korzyści dla uczestników nie kończą się na nagrodach. Dzięki szkoleniom, konsultacjom i warsztatom z ekspertami można nabyć wiedzę przydatną nie tylko na początku biznesowej drogi. Warto więc zgłosić się do konkursu, zyskać cenne "know how", wartościowe kontakty oraz dać sobie szansę na rozwinięcie skrzydeł w Gdyni - w mieście, które ceni i wspiera przedsiębiorców na każdym etapie ich biznesowej drogi - zachęca Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Autorzy pomysłów zgłoszonych prawidłowo do konkursu zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu. Dowiedzą się podczas nich m.in.: jak przygotować dobry biznesplan, jak wykonać badanie rynku, jak skonstruować budżet, gdzie i w jaki sposób szukać klientów i się z nimi komunikować, jak promować swoje produkty i usługi. Zapoznają się też z kwestiami prawnymi, które trzeba wziąć pod uwagę prowadząc własną firmę. Nauczą się również, jak atrakcyjnie prezentować swoje biznesowe pomysły.

Organizowany przez Miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 roku konkurs "Gdyński Biznesplan" ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia. Przez 20 lat w konkursie udział wzięło ponad 7 000 osób. 1600 z nich złożyło biznesplany przygotowane pod okiem ekspertów. W ubiegłym roku w szranki stanęło 426 uczestniczek i uczestników. Organizatorem konkursu jest Miasto Gdynia. Głównymi partnerami są PKO Bank Polski i Radmor.

Regulamin konkursu oraz lista głównych nagród i wyróżnień dostępne są na www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl

Opinie

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Mirosław Bieliński

Prezes firmy doradczej Stilo Horizon. Były prezes Grupy Energa. Po ukończeniu studiów...