stat

Gigantyczny moduł w stoczni Crist

Moduł dla norweskiego odbiorcy jest najcięższą konstrukcją wyprodukowaną dotychczas przez spółkę Crist Offshore. Jego waga wynosi 3 tys. ton.


Gigantyczny moduł platformy wiertniczej został przeładowany w Gdyni, na Nabrzeżu Dokowym zobacz na mapie Gdyni. Za jego wykonanie odpowiadała spółka Crist Offshore. Był to kolejny etap realizacji kontaktu spółki dla norweskiej firmy Kvaerner Stord.


Platforma wydobywczo-procesowa Edvard Grieg stanie na polu naftowym o tej samej nazwie, położonym na Morzu Północnym.
Platforma wydobywczo-procesowa Edvard Grieg stanie na polu naftowym o tej samej nazwie, położonym na Morzu Północnym. źródło: www.lundin-petroleum.com

Crist Offshore od marca 2013 realizował kontrakt dla norweskiej firmy Kvaerner Stord, którego celem było zbudowanie modułu na platformę Edvard Grieg. Jest to najcięższa konstrukcja wyprodukowana dotychczas przez spółkę Crist. Jego waga wynosi 3 tys. ton. Do jego przeładunku wykorzystano specjalistyczne wózki o łącznym udźwigu 9 tys. ton a przy całej operacji pracowało ok. 500 osób.

Platforma wydobywczo-procesowa Edvard Grieg stanie na polu naftowym o tej samej nazwie, położonym na Morzu Północnym. Pierwsze wydobycie i produkcja z tego złoża rozpoczną się pod koniec 2015 roku. Norweski projekt Edvard Grieg realizowany jest w Polsce przez trójmiejskie firmy: Vistal Offshore, Mostostal Pomorze, Crist Offshore, Energomontaż-Północ Gdynia oraz WNS Pomorze.

Opinie (36) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Monika Płocke

Banking Technology, Head of Change and Technology Capabilities w Nordea Bank AB. Absolwentka...