Inwestycje biurowe i magazynowe

Granaria Gdańsk

Granaria

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul.Chmielna Mapka
deweloper:
Granaria Gdańsk
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od 2018 r. do IV kw. 2022 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Obszar znajduje się naprzeciwko Żurawia i Długiego Pobrzeża, od południa ograniczony jest ul. Stągiewną, która jest przedłużeniem Długiego Targu. Jest to ścisłe centrum Gdańska i jego zabytkowego Głównego Miasta.

Granaria powstaje jako zabudowa wielofunkcyjna o funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej i hotelowej. Inspiracją dla nazwy była łacińska wersja słowa spichlerz – granarium.

Projekt jest realizowany w formule PPP przez Konsorcjum Immobel i Multibud wspólnie z Gminą Miastem Gdańsk. Wspólne przedsięwzięcie obejmie również budowę kładki dla pieszych, remont Długiego Pobrzeża, rozbudowę mariny, przebudowę mostu Stągiewnego na most zwodzony i remont okolicznych ulic. Inwestycja obejmie obszar niemal 2 ha.

Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy i zintegrowanie zabytkowych budynków ze współczesną wizją miasta.

Zabudowa Wyspy Spichrzów rozpoczęła się w 2017 r. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie ok. 58 700 m kw.

W 2019 roku do użytkowania oddane zostały budynki apartamentowe od strony Długiego Pobrzeża. Oddano tu do użytkowania 136 lokali, a partery budynków wypełnią punkty usługowo-handlowe.

W drugim etapie inwestycji powstaną budynki apartamentowe zlokalizowane w kwartale między ulicą Pożarniczą a Basztową. Bryły budynków, jak i sposób wykończenia ich elewacji czerwoną cegłą, bezpośrednio nawiązywać mają do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze. W tym etapie zaprojektowanych zostało ponad 500 mieszkań.

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powstała jako efekt pracy projektantów z biura RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego. Biuro to odpowiada także za projekt hoteli realizowanych przez dewelopera UBM Development Polska na samym szczycie wyspy.

Apartamentowce od strony Motławy zaprojektowało gdyńskie Studio Kwadrat, a kwartały zabudowy od strony ul. Motławskiej i Stągiewnej projektuje warszawska pracownia Mąka Sojka Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (14)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Jan Zarębski

Działalność gospodarczą rozpoczął już na początku lat 80. Stworzył firmy takie jak Lonzę i Natę,...