• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Handel w niedziele. Biblioteka w Biedronce?

Wioletta Kakowska-Mehring
4 sierpnia 2022, godz. 11:40 
Opinie (324)
Część sklepów działających pod szyldem Biedronki, to franczyza, czyli są to sklepy prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców. Część sklepów działających pod szyldem Biedronki, to franczyza, czyli są to sklepy prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców.

Czy sklepy Biedronki będą czynne w każdą niedzielę? Spółka Jeronimo Martins Polska milczy, związkowcy twierdzą, że coś jest na rzeczy, a w mediach zrobił się szum. Tym razem nie będzie już punktów pocztowych, a mają być... wypożyczalnie książek albo placówki medyczne.Czy korzystałe(a)ś w niedziele z usług handlowych „punktów pocztowych”?

Od czasu wejścia ograniczeń w handlu w niedziele, mnożą się patenty na obejście tej ustawy. Najskuteczniejszym był proceder otwierania sklepów na tzw. "placówkę pocztową". Status placówki pocztowej dawał możliwość pracy we wszystkie niedziele większym sklepom, które wymagają obsługi przez kilku pracowników (zarówno sieciowym, jak i działającym na zasadzie franczyzy). Było to też wyjście dla małych sklepów. Dzięki temu za ladą nie musieli już stać sami właściciele, a na to pozwala ustawa. Punkty pocztowe zniknęły wraz z wejściem 1 lutego 2022 roku ustawy uszczelniającej zakaz handlu.

Zapisy ustawy covidowej obejściem zakazu handlu w niedziele?Szybko pojawiły się nowe pomysł. Sklepy stawały się czytelniami, punktami medycznymi czy wypożyczalniami sprzętu sportowego. Do tej pory obejścia stosowały małe sieci i pojedyncze sklepy. Pojawiła się jednak informacja, że po takie rozwiązanie ma zamiar sięgnąć potentat na rynku, czyli sieć Biedronka.

- Biedronka to kolejna sieć handlowa, która zamierza otworzyć część sklepów w niedziele niehandlowe metodą "na klub czytelnika" - twierdzą pracownicy sieci. Zgodnie z ich relacjami, po raz pierwszy ma się to wydarzyć już w najbliższą niedzielę (7 sierpnia), ale dyskonter do ostatniej chwili stara się trzymać wszystkich w niepewności i nie potwierdza oficjalnie tych zamiarów. Od poniedziałku Biedronka nie odpowiedziała na pytania w tej sprawie - donosi portalu branżowy wiadomoscihandlowe.pl i dodaje, że pracownicy Biedronki z różnych regionów Polski dowiedzieli się już od swoich przełożonych, że mają stawić się w pracy w najbliższą niedzielę - teoretycznie "niehandlową".


Daj nam znać, jeśli Biedronka w twojej okolicy będzie czynna w niedzielę niehandlową - biznes@trojmiasto.plSpółka Jeronimo Martins Polska faktycznie nie komentuje sprawy, ale też co ważne, nie dementuje tych doniesień. Należy jednak pamiętać, że część sklepów działających pod szyldem Biedronki, to franczyza, czyli są to sklepy prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców. W tych placówkach to bezpośredni właściciel zdecyduje czy poszerza działalność i poprowadzi czytelnię bądź punkt medyczny.

W sumie cała sieć Biedronka liczy 3154 sklepów w ponad 1100 miejscowościach. Według doniesień portalu wiadomoscihandlowe.pl w najbliższą niedzielę 7 sierpnia ma się otworzyć w całej Polsce 600 sklepów.

Najbliższa niedziela handlowa wypada w niedzielę 28 sierpnia.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (324)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Leszek Pankiewicz

Od 2011 prezes zarządu Solwit SA. Aktywnie uczestniczył w rozwoju projektów inwestycyjnych w...