Intel wprowadził się do nowych budynków Allcon Park

Gdańska filia Intela to drugie, po Monachium, pod względem wielkości w Europie centrum badawczo-rozwojowe tej firmy. W oddanych do użytkowania budynkach IGK4 oraz IGK5 znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów.
Gdańska filia Intela to drugie, po Monachium, pod względem wielkości w Europie centrum badawczo-rozwojowe tej firmy. W oddanych do użytkowania budynkach IGK4 oraz IGK5 znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów. mat.prasowe

Allcon@park wzbogacił się o dwa budynki. Pracownicy Intela, który w całości wynajmuje gdański park biznesowy, będą mieli do dyspozycji kolejne 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej i tym samym przestrzeń dla 420 dodatkowych stanowisk pracy.Nowe budynki centrum biznesowego Allconu przez ponad 20 lat były siedzibą spółki Young Digital Planet. Na początku czerwca 2014 firmy Allcon Investment i Young Digital Planet zawarły równolegle dwie transakcje. Chodzi o zakup przez Allcon budynku YDP położonego w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu biurowego "Allcon@park", przy gdańskim lotnisku. Jednocześnie YDP podpisało umowę najmu na powierzchnie biurowe w gdyńskim biurowcu "Łużycka Plus".

Allcon@park jest nasycony najnowocześniejszą technologią, co wynika z oczekiwań specyficznego najemcy, jakim jest Intel. Gdańska filia to drugie, po Monachium, pod względem wielkości w Europie centrum badawczo-rozwojowe tej firmy. W oddanych właśnie do użytkowania budynkach IGK4 oraz IGK5 znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów, kompleks o powierzchni prawie 400 m kw. oraz komora bezechowa. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do badań i analiz w projektach badawczych posiadających status wysokiej rangi w Intelu, który jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.
Nowe budynki centrum biznesowego Allconu przez ponad 20 lat były siedzibą spółki Young Digital Planet.
Nowe budynki centrum biznesowego Allconu przez ponad 20 lat były siedzibą spółki Young Digital Planet. fot.Wojtek Jakubowski/KFP

- Sprostaliśmy naprawdę trudnym wymaganiom technicznym, których standard w żaden sposób nie odbiega od światowych trendów. W budynkach znajdują się certyfikowane systemy wentylacji i klimatyzacji, nawilżania, okablowania strukturalnego, zaawansowane systemy zasilania posiadające własną stację transformatorową z transformatorem o mocy 1600kVA, generator o  mocy 826kVA oraz trzy baterie UPS o łącznej mocy 560kVA - mówi Rafał Stefaniak z Allcon Investment, właściciela Allcon@park.
Gdański Intel jest też współtwórcą, we współpracy z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy", inicjatywy "Nowe technologie dla dziewczyn". W Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel, 13 października 2015 roku, w ramach programu wręczone zostały stypendia dla uzdolnionych młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Stypendystki otrzymają opiekę mentora oraz stypendium w wysokości 12 tys. zł. Część z nich uzyska także możliwość wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland.

Opinie (26) 6 zablokowanych

 • kVA? Zwariowali?

  VA = W, tak mnie uczyli na fizyce. Czyli moc podaje się w kW. Z kolei baterie UPS mają pojemność w kWh. No ale co ja tam wiem.

  A co do tych kobiet, to chyba porąbało, dyskryminacja na tle płciowym. W Polsce to nadal jest nielegalne, na szczęście. Zresztą czy to ten sam intel, gdzie wchodząc w związek małżeński z osobą z firmy dostawało się propozycję nie do odrzucenia, że jedna się musi zwolnić?

  • 17 37

 • Tak, pewnie dlatego tam pracuje tyle małżeństw, by potwierdzić Twoją tezę :D

  • 11 2

 • Wiele to ty nie wiesz.

  Podawana moc transformatora to moc pozorna określana literką S a raczej Sn (n oznacza wartość znamionową) i podaje się ją właśnie w jednostkach VA.

  Inne moce występujące w przyrodzie:

  -moc czynna oznaczana literką P w jednostkach W,
  -moc bierna oznaczana literką Q w jednostkach var.

  • 27 1

 • Samochody na zdjęciu nr 2

  Te autka z drugiego zdjęcia należą do pracowników Intela? (szczere pytanie z ciekawości)

  • 10 3

 • Nie to auta YDP

  Jak wskazuje zdjęcie, bo jeszcze stary budynek

  • 10 0

 • Raczej nie

  To parking YDP. A zdjęcie jest jeszcze sprzed budowy dwupasmowej Słowackiego na lotnisko.

  • 8 0

 • To zdjęcie "jest stare jak świat" z czasów kiedy tam prosperowała firma Young Digital Planet (masz ich logo na budynku) a poza tym nawet jesli te auta, albo ich część, należała do pracowników Intela to od kiedy samochód jest wyznacznikiem kto gdzie pracuje? Nie kazdy ma priorytet kupić odrazu fajne auto, tylko najpierw np urządzić swoje "4 kąty" - za gotówkę a nie na kreche w banku - prawda?

  • 18 1

 • Dzięki za wyjaśnienie. Zgadzam się, że auto o niczym nie świadczy.

  • 8 1

 • YDPoland

  Wtedy to jeszcze Young Digital Poland!

  • 7 0

 • To zapewne auta pracowników SII :P

  • 21 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto...