stat

Jacht z europejskim przesłaniem w Gdańsku

Jacht "Traktat Rzymski" na 3 dni przypłynie do Gdańska.
Jacht "Traktat Rzymski" na 3 dni przypłynie do Gdańska. materiały prasowe

W czwartek 1 maja do Trójmiasta przypłynie jacht "Traktat Rzymski". Przywiezie ze sobą przesłanie wspólnoty i integracji europejskiej."Traktat Rzymski" będzie cumował w gdańskiej marinie do 3 maja. W piątek 2 maja o godz. 13 odbędzie się oficjalne powitanie załogi.

W ośmiomiesięczny rejs po 20 portach europejskich "Traktat Rzymski", dowodzony przez kapitana Philippe'a Hanin'a wyruszył 11 kwietnia z Brukseli, podróż zaś zakończy w grudniu w Paryżu. Po drodze żeglarze odwiedzą m.in. Londyn, Lizbonę, Rzym, Marsylię, Saloniki. Gdańsk znalazł się na trasie jako wyraz uznania dla roli jaką odegrał w historii Starego Kontynentu. Łódka przepłynie Morze Bałyckie, Morze Północne, wybrzeża Atlantyku i Morze Śródziemne.

Podróż jachtu ma uświetnić wejście w życie Traktatów Rzymskich (1 stycznia 1958), które stworzyły Europejską Wspólnotę Gospodarczą i tym samym podwaliny pod powstanie przyszłej Unii Europejskiej. Powołały również niektóre instytucje, jak Europejski Komitet Społeczno-Ekonomiczny, który jest jednym ze sponsorów wyprawy. Załoga niesie ze sobą przesłanie integracji i zjednoczenia.

Pierwsza załoga "Traktatu Rzymskiego" w latach 1977/78 była pierwszą w historii drużyną sportową występującą w barwach Unii Europejskiej.

Opinie (25) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Dorota Sobieniecka- Kańska

Dyrektor Gdańskiego Klubu Biznesu. Wydawca, dziennikarka, wykładowca, doradca public relations....