stat
Impreza już się odbyła

Jak polskie firmy radzą sobie w UE?

Oddział gdański Klubu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza Państwa do udziału w naszym spotkaniu dyskusyjnym na temat sytuacji polskich firm w Unii Europejskiej, w którym weźmie udział Wiceminister Rozwoju - dr Krzysztof Mazur oraz dr Patryk Kaczmarek.

Podczas spotkania chcielibyśmy odpowiedzieć sobie między innymi na następujące pytania:
- jak w praktyce działa jednolity rynek wewnętrzny Unii Europejskiej?
- czy firmy działające w obrębie jednolitego rynku mają czego się obawiać ze strony konkurencyjnych firm spoza UE?
- jak na tle innych wypadają polskie przedsiębiorstwa? Czy radzą sobie z konkurencją wewnątrz UE?
- czy przedstawione przez Ministerstwo Rozwoju i Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy w "Czarnej Księdze" wnioski dotyczące wielu barier, jakie napotykają polskie firmy są słuszne?
- czy umowa handlowa z Wielką Brytanią wpłynie znacząco na sytuację polskich firm? jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą ten proces?

Więcej o naszych gościach:
dr Krzysztof Mazur - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, doktor nauk politycznych, aktywista społeczny i publicysta. Pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przewodniczący Komitetu Sterującego programu strategicznego Gospostrateg w NCBR. Zaangażowany jako członek Rady fundacji w prace Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP, gdzie zasiada w sekcji Edukacja, młode pokolenie, sport oraz Nauka i innowacje.

dr Patryk Kaczmarek - adiunkt w Katedrze Bankowości i Finansów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, prezes zarządu Project Finance Sp z o.o. zajmującej się przygotowywaniem projektów inwestycyjnych. Zawodowo i naukowo zajmuje się również tematyką nadzoru bankowego. Laureat nagrody Rektora Uniwersytetu Gdańskiego dla najlepszych doktorantów w 2018 roku.

Pierwszeństwo wstępu mają osoby, które zapiszą się na wydarzenie poprzez kliknięcie Wezmę udział na wydarzeniu na Facebooku lub zgłoszą się e-mailowo pod adresem: gdansk@klubjagiellonski.pl.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Monika Płocke

Banking Technology, Head of Change and Technology Capabilities w Nordea Bank AB. Absolwentka...