stat

Jedna idea, ale dwie imprezy, czyli przedsiębiorcy na... majówkach

Jeszcze niedawno środowisko bawiło się na jednej majowej imprezie.
Jeszcze niedawno środowisko bawiło się na jednej majowej imprezie. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Najbliższy weekend niewątpliwie należy do przedsiębiorców. Z okazji X rocznicy akcesji Polski do UE w sobotę w Kolibkach odbędzie się "Majówka Pomorskich Przedsiębiorców", a w ramach obchodów tej samej rocznicy w Szymbarku - również w sobotę - odbędzie się X jubileuszowa Kaszubska Majówka Pomorskich Przedsiębiorców. Środowisko wie swoje, ale dla otoczenia to mało czytelny komunikat. Czy można było razem bądź choć w innym terminie? Nie, bo razem już było.


Czy te dwie imprezy branżowe muszą odbywać się tego samego dnia i o tej samej godzinie?
Czy te dwie imprezy branżowe muszą odbywać się tego samego dnia i o tej samej godzinie?

Majowe spotkanie w Adventure Park Gdynia w Kolibkach organizują członkowie Pracodawców Pomorza, największej i najstarszej organizacji działającej na obszarze woj. pomorskiego (obecnie ok. 600 firm), zrzeszającej firmy o różnym profilu działalności, formie własności i wielkości.

- Ma to być spotkanie rodzinne, bez zbędnych przemówień i sztywnej oprawy, czyli typowy piknik - zapewnia Zbigniew Canowiecki, prezes Pracodawców Pomorza. - Przez wiele lat spotykaliśmy się w Szymbarku, wcześniej jeszcze jako Gdański Związek Pracodawców (dawna nazwa Pracodawców Pomorza - od red.), jednak uznaliśmy, że czas zmienić formułę. Są też inne miejsca, które warto promować. W tym roku wybraliśmy Adventure Park Gdynia w Kolibkach. Gdzie będziemy w przyszłym roku? Jest tyle pięknych miejsc i prężnych inicjatyw na Pomorzu.

Nie oznacza to, że majówki w Szymbarku nie będzie. Przeciwnie. Jak co roku od 10 lat w Centrum Edukacji i Promocji Regionu spotkają się... przedsiębiorcy Pomorza. To tam jest dom postawiony dachem do dołu i najdłuższa deska świata. Spotkanie to organizuje właśnie CEPR, a także Lokalna Organizacja Turystyczna "Szczyt Wieżyca". Patronat nad imprezą objęli trzej pomorscy marszałkowie. Obecny, czyli Mieczysław Struk oraz byli - Jan Zarębski (dziś prezes Gdańskiego Klubu Biznesu) i Jan Kozłowski (eurodeputowany).

Czy pomorskie środowisko biznesowe jest podzielone?

tak i szkoda bo brak jest jednolitej i silnej reprezentacji 35%
pewnie tak, ale taka różnorodność nie przeszkadza 18%
organizacji jest wiele, ale kiedy trzeba, działają wspólnie 10%
nie ważne ile ich jest i tak nie mają większego wpływu 37%
zakończona Łącznie głosów: 49
- Marszałkowie obiecali, że w tym roku wystąpią w kaszubskich koszulach - zapowiada Daniel Czapiewski, prezes CEPR, który, jak co roku, spodziewa się wielu gości ze świata polityki, nauki, kultury i... biznesu. Konkurencyjnej imprezy się nie obawia. - Widać nie wszystkim po drodze z Kaszubami, ale Kaszubi dalej robią swoje. Źle się stało, ale liczymy, że przedsiębiorców nie zabraknie. Zwłaszcza że współorganizatorem jest Kaszubski Związek Pracodawców z siedzibą w Żukowie.

Obie imprezy odbędą się w sobotę 11 maja. Początek o godzinie 13.

- Nasze spotkania od 10 lat odbywają się w pierwszą sobotę po 3 maja. W tym roku wypada to właśnie 11 maja - mówi prezes Czapiewski.

- Faktycznie źle się złożyło, ale datę zarząd ustalił jeszcze w styczniu - mówi z kolei prezes Canowiecki. - Wyszło to przypadkowo. Jednak zawsze coś się może nałożyć. Zresztą w tym samym czasie odbywa się jeszcze Kongres Obywatelski, na którym zresztą też mam być.

Niestety, również 11 maja (w tym samym czasie) na Politechnice Gdańskiej odbędzie się VI Pomorski Kongres Obywatelski, organizowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, na którym poruszane będą sprawy interesujące także... pomorskich przedsiębiorców. Wszystko wskazuje, że ta majówka zapowiada się bardzo intensywnie dla tego środowiska.

Opinie (15) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Grzegorz Ksepko

Wiceprezes zarządu Energa SA ds. Korporacyjnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji...