• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Już w środę iTechMeetup w Olivia Star

9 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Spotkanie iTechMeetup odbędzie się w środę, 14 września, w Olivia Star. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy. Spotkanie iTechMeetup odbędzie się w środę, 14 września, w Olivia Star. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.

W środę, 14 września, o godz. 18:00 startuje pierwsze spotkanie z prelegentami iTechArt Poland. W trzech salach na 34. piętrze Olivia StarMapka eksperci firmy poprowadzą równoległe prezentacje z trzech różnych obszarów technologicznych: frontend, Python i Quality Assurance. Wstęp jest bezpłatny, ale na wydarzenie trzeba się zarejestrować.



Funkcyjnie we frontendzie



W sali Gdańsk wystąpi Joanna Kupis, senior software engineer i szefowa Frontend Tech Family, która poprowadzi prezentację na temat podejścia funkcyjnego w JavaScript.

Joanna Kupis, senior software engineer i szefowa Frontend Tech Family Joanna Kupis, senior software engineer i szefowa Frontend Tech Family
- W moim przekonaniu im więcej konceptów programowania i wzorców projektowych znamy, tym większy mamy wachlarz narzędzi i tym łatwiej nam wybrać odpowiednie. Im więcej wiesz, tym lepiej sobie radzisz. Z drugiej strony można pisać w JavaScript, nie znając programowania funkcyjnego. Powiem więcej, można pisać dobry kod w JavaScripcie, nie stosując tego podejścia. Warto jednak poznać jego zalety. Funkcyjne podejście do kodu sprawia nie tylko, że jest czytelniejszy i prostszy, jest faktycznie łatwy do testowania - mówi Joanna Kupis.
Jak dodaje, kluczem do sukcesu jest ciągłe podnoszenie swoich kompetencji, co pozwala lepiej przedstawiać dane zagadnienie innym osobom.

- Lubię dzielić się wiedzą i to jest też dla mnie sposób na podnoszenie własnych kompetencji. Bliska jest mi tutaj wypowiedź Alberta Einsteina: "Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić, to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz". I to jest właśnie to - poznajesz jakiś abstrakcyjny koncept i musisz go przedstawić osobie, która nigdy nie miała z tematem styczności. Zapoznajesz się ze źródłami i uczysz, jak przedstawić go w taki sposób, żebyś był pewien, że sam świetnie znasz jego podstawy - dodaje Kupis.

Geoinformatyka w praktyce



Sala Gdynia zarezerwowana będzie dla programistów zainteresowanych obszarem Python i zagadnieniami geoinformatyki. Yuriy Sahalovich, technical lead, przedstawi case study przygotowanej przez niego z użyciem PostGIS aplikacji wykorzystującej dane geograficzne.

Yuriy Sahalovich, technical lead Yuriy Sahalovich, technical lead
- Przygotowałem prototyp rozwiązania do śledzenia stref lotu prywatnych dronów. To z tego projektu wyniosłem zainteresowanie geoinformatyką.
Jak mówi Yuriy, branża geoinformatyczna jest obecnie niezwykle ważna, a w przyszłości może tylko zyskać na znaczeniu.

- Używamy coraz większej liczby aplikacji związanych z różnymi mapami i zdjęciami satelitarnymi. Jest to ważne zarówno dla nas jako zwykłych użytkowników, jak też różnych firm komercyjnych i już teraz istnieje w codziennym życiu bardzo wiele użytecznych sposobów wykorzystania tego typu rozwiązań. Dla przykładu - musimy zawsze wiedzieć wszystko, co jest związane z geografią, kiedy prowadzimy samochód, lecimy samolotem lub sprawdzamy pogodę. Jestem pewien, że szybko pojawią się w tym obszarze nowe technologie, o których teraz nawet nie myślimy.

Zarządzanie jakością od zera



W sali Sopot wystąpi Maksim Marasanov, group manager i szef QA Family, który opowie o budowaniu procesu testowego dla amerykańskiego startupu.

Maksim Marasanov, group manager i szef QA Family Maksim Marasanov, group manager i szef QA Family
- Zazwyczaj przychodzimy do projektu, który ma już dobrze ustawione procesy. Jeśli trwa od jakiegoś czasu, oczywiście mamy wokół niego bardzo dużo biurokracji. Wyobraźmy sobie jednak, że dołączamy do projektu budowanego od zera - to projekt greenfield, a my jesteś odpowiedzialni za testowanie powstającego produktu i stworzenie procesu testowego od podstaw. Jak skonstruować taki proces i jak wytłumaczyć jego racjonalność klientowi, który nie ma w ogóle doświadczenia w testowaniu? Przygotowanie strategii dla tego projektu zajęło mi trzy dni i w dalszym ciągu ją stosuję! - mówi Marasanov.
Jak podkreśla Maksim, prezentacja będzie wartościowa nie tylko dla menedżerów.

- Również inżynierowie jakości powinni posiadać wiedzę z obszaru budowania strategii testowej.
Wszystkie prezentacje zakończą się tuż przed zachodem słońca, a uczestnicy mogą liczyć na tradycyjny meetupowy poczęstunek, piwo i atmosferę zakończenia lata na najwyższym piętrze w Trójmieście. Wstęp jest bezpłatny, ale na wydarzenie trzeba się zarejestrować.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

iTechMeetup debuts in Gdańsk

spotkanie

Miejsca

  • Vention Gdańsk, al. Grunwaldzka 472D

Zobacz także

Opinie (8) 1 zablokowana

  • Zacznijmy od tego, że w Polsce nie ma ani "i" ani "tech". Przekonuję się o tym na każdym kroku. (2)

    W banku, sklepach, na stronach internetowych.
    Informatyzacja w tym kraju to jeden wielki śmiech na sali. Miłego żarcia. I picia.

    • 13 22

    • Bo dobrzy polscy programiści nie pracują w polskich firmach

      Zachodnie płacą cztery razy tyle

      • 1 0

    • O jakiej informatyzacji piszesz, co do banków, aplikacji bankowych, płatnosci zbliżeniowych płatnosci mobilnych internetu komórkowego, to nie mamy czego się wstydzić można powiedziec, że jesteśmy na czele ps. Można zwyczajne napisać smacznego i na zdrowie bo to już tym sie przedstawiasz

      • 4 1

  • Nielegalne aplikacje (1)

    Trzeba za mapy najpierw zapłacić a potem ich używać bo to kradzież.
    Większość aplikacji noclegowych to dezinformacja i wyłudzenia

    • 5 2

    • Ale ma to działać tylko w jedną stronę ? Jeśli aplikacja jest nic nie warta to autor nie zapłaci kary użytkownikowi. Więc czemu użytkownik ma płacić ?

      • 0 0

  • pora umierać (1)

    nic nie rozumiem o czym tu piszą. Czy na prelekcji będa rozdawac jakies gadżety, wtedy byc może bym się zapisała

    • 8 3

    • nie umieją ich zrobić

      za to będzie dyskusja o koncepcjach klauzulowania elektronicznych stref strategicznych dla poziomów bezpieczeństwa procesowania niebinarnych systemów kontroli parametrów zasięgu ;) jak to u nas.

      • 1 0

  • Napiją się najedzą

    I cel życia zrealizowany

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto...

Najczęściej czytane