Kolejna spółka z Trójmiasta na GPW

Najnowszy artukuł na ten temat

Sescom już na głównym parkiecie giełdy

Na początku lutego 2018 roku Sescom opublikował prospekt emisyjny w związku z przejściem na rynek regulowany GPW.
Na początku lutego 2018 roku Sescom opublikował prospekt emisyjny w związku z przejściem na rynek regulowany GPW. źródło:GPW

Kolejna spółka z Gdańska szykuje się do debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Sescom SA, notowany na rynku NewConnect, opublikował prospekt emisyjny w związku z przejściem na rynek regulowany. Procedurę przejścia na rynek główny spółka rozpoczęła już w 2016 roku i początkowo debiut zaplanowano na 2017 rok. Teraz jest szansa, że dojdzie do niego w najbliższych miesiącach.Jak twierdzi założyciel i prezes spółki, Sławomir Halbryt, zmiana parkietu notowań jest kolejnym etapem realizacji strategii rozwoju firmy.

- Od momentu powstania firmy jednym z naszych celów było wejście na giełdę - najpierw NewConnect, następnie GPW. Ponad 4,5 roku notowań na NewConnect pozwoliło nam dobrze poznać rynek giełdowy. Teraz zaczyna się kolejny etap w historii Sescom. Mamy otwarte drzwi do dalszego, jeszcze szybszego rozwoju - mówi Halbryt.
Sescom chce zadebiutować na GPW w 2018 roku. Zarząd nie podaje jednak jeszcze dokładnej daty debiutu. Spółka nie przewiduje też emisji akcji w związku z debiutem na GPW. Sescom planuje realizować bieżące projekty ze środków własnych lub kredytów bankowych. Nie wyklucza jednak emisji akcji w przyszłości, gdy pojawią się kolejne projekty inwestycyjne uzasadniające cel emisyjny.

Sescom działa od 2008 roku i świadczy kompleksowe usługi techniczne dla sieci handlowych
i usługowych przez cały cykl życia ich placówek - od planowania inwestycji, projektowania
i wykańczania obiektów przez utrzymanie techniczne, optymalizację zużycia energii po wdrożenia nowych technologii i analitykę wspierającą wzrost efektywności. Spółka obsługuje ponad 34 tys. placówek w Europie. Posiada pięć spółek zagranicznych, które odpowiadają za działalność na poszczególnych rynkach (Sescom Ltd, Sescom GmbH, Sescom Technischer Support GmbH, Sescom Czech Republic s.r.o., Sescom Műszaki Szerviz Kft.).

Opinie (13) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Sławomir Halbryt

Odpowiedzialny za wytyczanie kierunków rozwoju SESCOM, określanie zadań strategicznych oraz...