stat

Kolejna spółka z Trójmiasta na GPW

Na początku lutego 2018 roku Sescom opublikował prospekt emisyjny w związku z przejściem na rynek regulowany GPW.
Na początku lutego 2018 roku Sescom opublikował prospekt emisyjny w związku z przejściem na rynek regulowany GPW. źródło:GPW

Kolejna spółka z Gdańska szykuje się do debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Sescom SA, notowany na rynku NewConnect, opublikował prospekt emisyjny w związku z przejściem na rynek regulowany. Procedurę przejścia na rynek główny spółka rozpoczęła już w 2016 roku i początkowo debiut zaplanowano na 2017 rok. Teraz jest szansa, że dojdzie do niego w najbliższych miesiącach.Jak twierdzi założyciel i prezes spółki, Sławomir Halbryt, zmiana parkietu notowań jest kolejnym etapem realizacji strategii rozwoju firmy.

- Od momentu powstania firmy jednym z naszych celów było wejście na giełdę - najpierw NewConnect, następnie GPW. Ponad 4,5 roku notowań na NewConnect pozwoliło nam dobrze poznać rynek giełdowy. Teraz zaczyna się kolejny etap w historii Sescom. Mamy otwarte drzwi do dalszego, jeszcze szybszego rozwoju - mówi Halbryt.
Sescom chce zadebiutować na GPW w 2018 roku. Zarząd nie podaje jednak jeszcze dokładnej daty debiutu. Spółka nie przewiduje też emisji akcji w związku z debiutem na GPW. Sescom planuje realizować bieżące projekty ze środków własnych lub kredytów bankowych. Nie wyklucza jednak emisji akcji w przyszłości, gdy pojawią się kolejne projekty inwestycyjne uzasadniające cel emisyjny.

Sescom działa od 2008 roku i świadczy kompleksowe usługi techniczne dla sieci handlowych
i usługowych przez cały cykl życia ich placówek - od planowania inwestycji, projektowania
i wykańczania obiektów przez utrzymanie techniczne, optymalizację zużycia energii po wdrożenia nowych technologii i analitykę wspierającą wzrost efektywności. Spółka obsługuje ponad 34 tys. placówek w Europie. Posiada pięć spółek zagranicznych, które odpowiadają za działalność na poszczególnych rynkach (Sescom Ltd, Sescom GmbH, Sescom Technischer Support GmbH, Sescom Czech Republic s.r.o., Sescom Műszaki Szerviz Kft.).

Opinie (13) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Marek Kamiński

Polski polarnik, podróżnik, żeglarz, autor książek, fotograf, przedsiębiorca. Właściciel firmy...