stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Konferencja IT ByteBay

  • czwartek - piątek, 15 - 16 marca,
    godz. 08:00 - 16:00
  • Stadion Energa Gdańsk
    Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Letnica)  mapa
  • 499 zł, w przedsprzedaży  399

ByteBay to nowe spojrzenie na konferencje IT, skierowane do dojrzałych programistek i programistów. Jest to wydarzenie, w którym w centrum uwagi jest technologia, to miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń możliwe dzięki warsztatowej formie.Tworząc ByteBay wzięliśmy pod uwagę dwa aspekty rozwoju programistek i programistów - i do takich osób kierujemy nasz przekaz:

- Poszukiwacze rozwiązań (ponad 3 lata doświadczenia w IT): osoby z kilkuletnim doświadczeniem, mające solidne podstawy, ale nie mające dostępu do osób ze znacząco większym doświadczeniem. Przychodzą po odpowiedzi na konkretne pytania.

- Poszukiwacze inspiracji (ponad 5 lat doświadczenia w IT): osoby z wiedzą i doświadczeniem, samodzielnie potrafiące znaleźć odpowiedź na problemy projektowe. Poszukujące inspiracji wykraczających poza codzienne wyzwania, obniżające próg wejścia w tematy którymi dopiero zaczynają się interesować.

Podczas 8 -10 równoległych ścieżek, w ciągu 2 dni, przeprowadzimy blisko 40 warsztatów typu bring-your-own-laptop (bardzo interaktywnych, praktycznych) lub sesje deep-dive (pogłębiony wykład demonstrujący pojedyncze zagadnienia).

Proponujemy warsztaty, które dotykają zarówno języków programowania (Java, Kotlin, Clojure, Scala), narzędzi (Docker, Kubernetes, cloud), bazy danych (klasyczne, noSQL), frameworków (Spring, react.js), metodyk (Domain Driven Design) czy kwestii miękkich (np. ścieżka train the trainer) - nie ograniczamy się do pojedynczego języka, pojedynczej technologii.

"W ByteBay wierzymy że ścieżka rozwoju w branży IT nie jest liniowa, nie odbywa się w identyczny sposób dla wszystkich, nie musi być bezpośrednio powiązana z liczbą przepracowanych lat . Wierzymy że w branży IT nauka jest poprzez robienie. Dlatego postanowiliśmy powołać konferencję gdzie na to położyliśmy największy nacisk. Tu, w trakcie warsztatów, umożliwiamy wzajemne dzielenie się wiedzą, wspólne dyskusje. Gdzie uczestnicy będą mogli wspólnie zarażać się pasja, poprzez praktykę lepiej poznać rozwiązania, narzędzia. A ze względu na mnogość i różnorodność ścieżek jesteśmy pewni
że każdy odnajdzie coś dla siebie " - mówi główny pomysłodawca Konferencji - Jakub Marchwicki.

Konferencja ByteBay 2018 obejmie spektrum zagadnień:
1. Keynote - programowanie to nie tylko rozmowy o kodzie. Rozpocznijmy inaczej, inspirująco - spójrzmy na to co robimy z zupełnie innej perspektywy!
2. Sesje warsztatowe - 100% praktycznej wiedzy przekazanej w warsztatowej formie. Bez zbędnej treści - tylko kod, rozwiązania i doświadczenie.
3. Sesje deep dive

Przez niektórych nazywane także University Talks. Ponad dwie godziny szczegółowego wykładu. Praktyka dla tych, którzy wolą słuchać niż robić.

Konferencja odbędzie się na stadionie w Letnicy, pieszczotliwie nazywanym "Bursztynem". Przestrzeń tego obiektu daje niemal nieograniczoną liczbę możliwych warsztatów i sesji deep-dive w niesamowitej scenerii lóż biznesowych, sektorów VIP. Stadion Energa jest turystyczną i architektoniczną wizytówką miasta, odbywają się na nim mecze oraz kluczowe kulturalno-rozrywkowe wydarzenia.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij