• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Konkurs dla przedsiębiorczych twórców. Creative Business Cup

Wioletta Kakowska-Mehring
3 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Ubiegłoroczni finaliści Creative Business Cup. Ubiegłoroczni finaliści Creative Business Cup.

Masz jeszcze szansę wziąć udział w międzynarodowym konkursie Creative Business Cup, czyli wydarzeniu dedykowanym branżom kreatywnym. Zgłoszenia do polskiej edycji organizowanej przez Gdański Inkubator Starter przyjmowane są do środy 18 czerwca.


Dominik Sędzicki, Aleksander Bielawski, Robert Kowalczyk, czyli młodzi architekci z Aeon Form, ubiegłoroczni finaliści polskiej edycji Creative Business Cup. Dominik Sędzicki, Aleksander Bielawski, Robert Kowalczyk, czyli młodzi architekci z Aeon Form, ubiegłoroczni finaliści polskiej edycji Creative Business Cup.

Czy udział w konkursach może pomóc startującym w biznesie?


Organizatorem CBC jest duńskie Centrum Kultury i Ekonomii Doświadczeń (Center for Cultural and Experience Economy). Finał już w listopadzie. Jednak aby znaleźć się w finale, trzeba najpierw pomyślnie przejść przez eliminacje krajowe. Polski organizator konkursu, czyli Inkubator Starter wyłoni finalistę w lipcu. Dla kogo jest ten konkurs? Branże kreatywne, którym dedykowany jest konkurs to: design, architektura, produkcja treści (np. gry komputerowe), reklama, książki i prasa, muzyka, filmy, sztuka i rzemiosło, radio i TV, parki rozrywki czy gastronomia. Podczas podsumowującego wydarzenia, reprezentanci krajów przedstawiają jurorom swoje biznesplany. Stawką jest tytuł najlepszego światowego przedsiębiorcy branży kreatywnej oraz nagrody dodatkowe.

W ubiegłym roku polskim finalistą została gdyńska firma Aeon Form, zajmująca się projektowaniem oraz tworzeniem designerskich trumien, urn i nagrobków. Założyli ja trzej młodzi architekci, którzy uznali, że dla osób o wyższych potrzebach estetycznych polski rynek funeralny ma zdumiewająco skromną propozycję.

- Niestety, od kilkudziesięciu lat nasze cmentarze wyglądają, jakbyśmy kupowali nagrobki w marketach. Jedynie na starych cmentarzach można znaleźć prawdziwe dzieła architektoniczne. Chcemy to zmienić - opowiada Robert Kowalczyk, młody architekt po Politechnice Gdańskiej, który wraz z kolegami - Aleksandrem Bielawskim, również po PG i Dominikiem Sędzickim, architektem po uczelniach w Wielkiej Brytanii, założyli firmę Aeon Form. - Nie chodzi tylko o same nagrobki, ale także o całą przestrzeń nekropolii. Można kupić gotowy projekt domu, ale można się też postarać i pozwolić specjaliście zaprojektować coś tylko dla nas. Tak też może być z nagrobkami.

Niestety, w międzynarodowym finale nie zwyciężyli, ale... - Wyjazd do Kopenhagi był dla nas dużą szansą, aby zaprezentować się na forum międzynarodowym i usłyszeć opinię doświadczonych członków jury. Pozytywnie zaskoczył nas bardzo wysoki poziom i duża różnorodność firm reprezentujących inne kraje - zaczynając od portali społecznościowych, poprzez kompozytowe zbroje, na naszych trumnach kończąc - dodaje Robert Kowalczyk.

Warunkiem wzięcia udziału w polskiej edycji jest przygotowanie prezentacji w języku angielskim (szczegóły na stronie organizatora). Ocenie jury podlegają zarówno umiejętności kreatywne finalistów, jak i potencjał komercyjny projektu, jego oryginalność. Ogłoszenie polskich wyników konkursu już 11 lipca, a międzynarodowy finał w Kopenhadze odbędzie się w listopadzie.

Miejsca

Opinie (7)

  • ??? (1)

    "Masz jeszcze szansę wziąć udział w międzynarodowym konkursie Creative Business Cup..." trzeba to było może jeszcze 05.06.14 ogłosić? co za bezsens :/

    • 16 0

    • To przypomnienie - naucz się czytać :):) a może i biznes zrobisz :)

      • 0 0

  • kolejny kongres ??

    od gadania nie przybywa przedsiębiorstw , nie zwiększa sie obrót w sklepach ,nie wpływają podatki

    • 6 1

  • PO prostu opiszcie pomysły na biznes ,a ja wam dam nagrodę

    3 tysi. za gotowy biznes !!!
    Łapać frajerów !!!

    • 0 0

  • ja bym ich "wyceniał " wg zapłaconego podatku!

    im wiecej tym wiecej zarobil, na tyle ze nie ma juz gdzie inwestowac w kolejnego merca, budynki i dzialki......... i chce w koncu cos wydac - tak miedzy nami - tak sie mierzy siłę!

    A te ANIOLY to nic nie placa..... albo na cyprze ........ a tu gotowy pomysł - dam ci 3tys - to ja chetnie dam 10.000zł ! za pomysl i realizacje i dam dobra pensje..... jak masz pomysl i umiesz chociaz czesc zrealizowac.

    • 2 0

  • to nie jest produkcja drogi atorze artykolu ................... (1)

    "design, architektura, produkcja treści (np. gry komputerowe), reklama, książki i prasa, muzyka, filmy, sztuka i rzemiosło, radio i TV, parki rozrywki czy gastronomia"

    to jest wartosc dodana jak sie ma P R O D U K C E !!!! jak sie jej niema to jest przelewanie z pustego w próżne lub dawanie robic sie w balona

    inowacyjnosc i kreatywnosc ma sens kiedy JEST PRODUKCJA

    • 2 1

    • Nie wszystko do jednego wora

      Gry komputerowe to czysta produkcja, to samo książki prasa, filmy, parki rozrywki w części sprzętowej. A już gastronomia to niby co jest? Ekonomisto od siedmiu boleści.....

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto...

Najczęściej czytane