LPP wybuduje biurowiec w Gdańsku i zwiększy zatrudnienie

Gdańska spółka odzieżowa LPP przymierza się do budowy nowego biurowca przy ulicy Łąkowej. Firma kończy też budowę Centrum Szkoleniowego i wzorcowni w Pruszczu Gdańskim. Inwestycje wynikają z planów rozwojowych spółki. LPP ma zamiar zwiększyć zatrudnienie nawet o kilkaset nowych etatów.LPP SA kupiła niedawno miejską nieruchomość na Dolnym Mieście. Chodzi o budynek magazynowy sąsiadujący z siedzibą LPP. zobacz na mapie Gdańska W związku z planowanym rozwojem firmy, na nabytym terenie spółka chce wybudować biurowiec.

- Kupiliśmy działkę sąsiadującą z naszą siedzibą przy ul. Łąkowej zobacz na mapie Gdańska. Chcemy wybudować tu biurowiec. W związku z rozwojem spółki mamy zamiar zwiększyć w najbliższych latach liczbę zatrudnionych o ok. 200 nowych pracowników - mówi Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP. - Na początku 2015 roku dokonamy wyboru pracowni architektonicznej i mamy nadzieję, że nowy budynek będzie gotowy już w 2016 roku. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o konkretach.

Czym się kierujesz dokonując zakupu ubrań?

Zobacz wyniki (753)
Spółka LPP już w 2008 roku planowała budowę nowego biurowca w Gdańsku, który miał powstać tuż przy Długich Ogrodach zobacz na mapie Gdańska. Plany te jednak zarzucono.

Nowy biurowiec to nie jedyna duża inwestycja LPP.

- Na ukończeniu jest też Centrum Szkoleniowe i wzorcownia w Pruszczu Gdańskim. Centrum posłuży głównie do szkolenia pracowników naszej grupy. Wzorcownia będzie swoim wyglądem przypominać pasaż handlowy ze sklepami wszystkich naszych marek. Dzięki temu będziemy mogli na miejscu przeprowadzać szkolenia, tworzyć koncepcje nowych sklepów i testować nowe rozwiązania technologiczne bez potrzeby czasowego "wyłączania" niektórych działających na rynku placówek. Sklepy we wzorcowni będą dokładnym odwzorowaniem tych, jakie znajdują się w prawdziwych centrach handlowych - tłumaczy Kujawa. - Spółka kończy też pracę nad nową marką. Jej premiera będzie miała miejsce w pierwszej połowie 2016 roku. Mamy już nazwę, jednak pozostaje ona na razie tajemnicą.

- Centrum to ponad 13 tys. m kw. powierzchni użytkowej. To kilka nowocześnie wyposażonych sal z możliwością dobudowy kolejnych. Na parterze budynku znajdzie się wzorcownia, czyli kopia centrum handlowego - wyjaśnia Łukasz Piwoński, koordynator projektu nowego Centrum Szkoleniowego LPP. - Składać się ona będzie z sześciu sklepów marek LPP, w zbliżonych powierzchnią formatach do obecnie funkcjonujących. Będą to pełnowymiarowe i w pełni wyposażone placówki, w których będą zawsze aktualne kolekcje.

Na początek 2015 roku spółka planuje oficjalne otwarcie zmodernizowanej zabytkowej siedziby na Dolnym Mieście. Remont budynku, który przed wojną należał do Gdańskiego Monopolu Tytoniowego trwał od połowy 2013 roku.

W ramach inwestycji powstały nowe elementy konstrukcyjne, takie jak przeszklona klubokawiarnia na dziedzińcu i przeszklona antresola na dachu. Został przebudowany parter i trzy piętra, nastąpiła częściowa wymiana okien oraz zostanie zagospodarowany teren wokół budynku.

We wnętrzu powstało wiele udogodnień dla pracowników spółki. To przede wszystkim dwie, w pełni wyposażone, duże sale fitness. Zajęcia w nich prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów. Oprócz tego powstała także sauna, prysznice oraz szatnia dla osób dojeżdżających do pracy rowerem.

- Remont naszej siedziby potrwa w sumie ok. dwóch lat. Mamy zamiar wprowadzić się do niej na wiosnę 2015 roku. W budynku pracować będzie ok. 600 osób związanych głównie z naszą flagową marką Reserved oraz Cropp. W odnowionej siedzibie spółki znajdą się też biura zarządu. Siedziba ma zachować swój charakter, choć remont obejmował prawie 90 proc. budynku - informuje Kujawa. - To budynek z historią. Chcemy nawiązać do tego dziedzictwa poprzez różnego rodzaju pamiątki po spółce Gdański Monopol Tytoniowy, jakie udało nam się zakupić. Udało się nam nawet odnaleźć w archiwach skan pierwszej akcji GMT. Chcemy też, aby pamiątki te były udostępnione dla zwiedzających. Na razie zastanawiamy się, w jaki sposób wyeksponować je w naszych biurach.

Obiekt, w którym mieści się siedziba LPP został wzniesiony w latach 1924-1927 w stylu modernistycznym. Od 1928 r. był siedzibą wytwórni wyrobów tytoniowych. Budynek bez większych zniszczeń przetrwał wojnę. Stoi na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, dlatego wszelkie plany i prace modernizacyjne odbywały się pod nadzorem konserwatora zabytków.

Materiał archiwalny

Zobacz panoramę Dolnego Miasta z żurawia budowlanego, który pracował przy modernizacji siedziby firmy LPP.

Opinie (178) 5 zablokowanych

 • Na początek proponuję popracować nad jakością materiałów.

  Ubrania kupione w lumpeksach np. firm Next, Easy, Cedar Wood czy innych sieciówek z Anglii są o niebo lepszej jakości, mimo że są z drugiej ręki.

  • 190 30

 • Sztuczny PR

  Skąd ja to znam. Człowiek o czarnym podniebieniu wie jak kształtować sztuczny PR. Co z tego że zatrudni zatrudnienie??? W LPP zarabia się grosze. Pracownicy na magazynie są zatrudnieni przez firmę zewnętrzna, pracują na tzw. umowie śmieciowej, Podwyżki tylko dla lizuchów i wybranych i to 100 zł. Odradzam.

  • 103 21

 • Idz pokaz ze cos potrafisz, wnieś cos nowego, zmien, usprawnij. A Będziesz godziwie zarabial. Roszczeniowcu

  • 20 38

 • w sieciówkach kupuje się tylko w promocji na wyprzedażach lub w outletach ...za połowe lub mniej

  kupowanie nowej kolekcji po cenie sufit słabej jakościowo odzieży to wywalanie pieniędzy w błoto buahahahhahaahahah

  • 66 0

 • Mniej jadu...

  Co rusz jak czytam artykuł o LPP widzę tylko negatywne komentarze.

  A ja jestem dumny, że w Polsce są takie firmy jak LPP czy InPost, które się rozwijają i zaczynają coś znaczyć na rynku międzynarodowym. Nawet jak prawa do marek są przeniesione do innego kraju, to nadal korzystają z tego Ci sami akcjonariusze i nadal ta firma inwestuje TU a nie TAM.
  Mówicie, że się mało zarabia - rozumiem, że wykonując podobną pracę na magazynie tesco jest lepiej, lub przerzucając kartony w Biedronce... Polecam wystartowanie z własną firmą, zobaczymy ile wtedy wy będziecie płacić za pracę na magazynie.

  • 89 32

 • Kiedyś dało się w tych ciuchach chodzić, dziś po jednym praniu nadają się do wyrzucenia bo tracą kolor, rozciągają się albo kurczą o 2 rozmiary.

  • 82 10

 • A jakie mają być komentarze jak ciuchy są fatalnej jakości a pracownicy przeklinają firmę i to nie tylko z powodu wynagrodzenia? I nie chodzi mi o pracowników magazynu

  • 43 13

 • Misja

  LPP podtrzymuje związek z Gdańskiem i regionem, przyczynia się do pobudzenia Dolnego Miasta i to jest super.

  • 112 26

 • Jacy jesteśmy?

  Wyzysk człowieka przez człowieka nie daje zadowolenia nikomu.
  Ocieplanie wizerunku - ten materiał jest tego przykładem.

  • 39 19

 • odp

  może trzeba nauczyć się prać wtedy problem zniknie :)

  • 9 20

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Grabski

Przedsiębiorca, inwestor, autor wielu projektów biznesowych. Twórca Olivia Business Centre....

Najczęściej czytane