stat

Luksusowe jachty na pokładzie statku "Statengracht"

Załadunek jachtów zbudowanych przez stocznię Galeon Yachts. Materiał portalu gospodarkamorska.pl i Portu Gdańsk.


W Porcie Gdańsk odbył się widowiskowy załadunek. Statek "Statengracht" przypłynął po jachty motorowe zbudowane przez stocznię Galeon Yachts. Luksusowe jednostki są właśnie w drodze do Baltimore.Choć według szacunków Boston Consulting Group rynek odzieży i dóbr luksusowych z powodu koronawirusa może się skurczyć o 370 mld dolarów, to - jak widać - nie wszyscy się muszą obawiać. W ostatnich dniach stocznia Galeon Yachts ze Straszyna znów wysłała do Stanów Zjednoczonych luksusowe jachty motorowe. Tym razem trzy, a każda taka jednostka to od 6 do 8 mln złotych netto w zależności od konfiguracji.

Po ładunek przypłynął statek o nazwie Statengracht. Armatorem na tej regularnej linii między Gdańskiem a Stanami Zjednoczonymi jest Spliethoff - czołowy morski przewoźnik morski. Na statku, w zależności od aktualnej potrzeby odbiorcy, znajduje się od jednego do piętnastu jachtów, wysyłanych raz w miesiącu. Tym razem załadowano trzy jachty typu Galeon FLY, z których najdłuższy ma ponad 20 metrów długości. Statek z Portu w Gdańsku z ładunkiem udał się do Baltimore. Rejs potrwa około trzech tygodni.

Stocznia Galeon Yachts powstała w 1982 roku i jest prywatnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych. Firma zatrudnia obecnie ponad 1,4 tys. pracowników oraz dysponuje 35 tys. m kw. hal produkcyjnych i montażowych. Siedziba firmy jest w Straszynie, ale firma ma też fabrykę z mariną i dostępem do morza w Wiślince.

Opinie (18) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Sławomir Kądziela

Od 2008 roku związany z rozwojem usług inżynierskich, serwisowych i informatycznych SESCOM SA...