Mateusz Filipp nowym prezesem Remontowa Shipbuliding

Najnowszy artukuł na ten temat

Remontowa dokończy budowę ogromnej pogłębiarki

Mateusz Filipp od wielu lat jest związany z branżą stoczniową.
Mateusz Filipp od wielu lat jest związany z branżą stoczniową. fot. Wojciech Stróżyk/KFP

Remontowa Shipbuliding ma nowego prezesa. Andrzeja Wojtkiewicza zastąpił na tym stanowisku Mateusz Filipp. Stocznia jest podmiotem prywatnym i należy do Holdingu Remontowa.Była to wewnętrzna nominacja, bowiem Mateusz Filipp od kilku lat jest menedżerem Remontowa Holding. W branży stoczniowej jest dobrze znany. Wcześniej był dyrektorem handlowym Stoczni Gdańsk, a jeszcze wcześniej prezesem Stoczni Gdynia. Pracował też w Lotos Petrobaltic. Jest gdynianinem, ma wykształcenie wyższe prawnicze, jest radcą prawnym.

Zastąpił na stanowisku Andrzeja Wojtkiewicza, który zajmował to stanowisko od 2010 roku. Nie wiadomo czy pozostanie w strukturach Remontowa Holding, czy powierzono mu inne zadanie. Nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia od władz firmy.

Czytaj też: Estońska afera korupcyjna. Zarzuty dla zarządu Remontowa Shipbuilding?

W ostatnim czasie dużo mówiło się o problemach stoczni w związku z tzw. aferą korupcyjną w Estonii. Członkowie zarządu estońskiego portu AS Tallinna są podejrzewani o korupcję wielkich rozmiarów. Pojawiły się również sugestie, że podejrzenia dotyczące korupcji mogą dotyczyć także kontraktu portu w Tallinnie ze stocznią Remontowa Shipbuilding. Jednak jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, ta sprawa nie ma mieć związku ze zmianami na stanowisku prezesa. Chodzi o typowe zmiany korporacyjne wynikające z potrzeb przedsiębiorstwa.

Czekamy na oficjalną odpowiedź od władz Remontowa Shipbuilding.

W ub. roku stocznia obchodziła jubileusz 70-lecia. Przez ten czas Remontowa Shipbuilding (wcześniej Stocznia Północna) zbudowała blisko 1000 statków. Dzisiaj stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi szeroko pojętej branży offshore. Powstają tu także promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, holowniki oraz okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

Opinie (86) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Arkadiusz Aszyk

Menedżer z branży stoczniowej. Prezes Mostostalu Pomorze. Ukończył Wydział Zarządzania na...