stat

Mateusz Filipp nowym prezesem Remontowa Shipbuliding

Mateusz Filipp od wielu lat jest związany z branżą stoczniową.
Mateusz Filipp od wielu lat jest związany z branżą stoczniową. fot. Wojciech Stróżyk/KFP

Remontowa Shipbuliding ma nowego prezesa. Andrzeja Wojtkiewicza zastąpił na tym stanowisku Mateusz Filipp. Stocznia jest podmiotem prywatnym i należy do Holdingu Remontowa.Była to wewnętrzna nominacja, bowiem Mateusz Filipp od kilku lat jest menedżerem Remontowa Holding. W branży stoczniowej jest dobrze znany. Wcześniej był dyrektorem handlowym Stoczni Gdańsk, a jeszcze wcześniej prezesem Stoczni Gdynia. Pracował też w Lotos Petrobaltic. Jest gdynianinem, ma wykształcenie wyższe prawnicze, jest radcą prawnym.

Zastąpił na stanowisku Andrzeja Wojtkiewicza, który zajmował to stanowisko od 2010 roku. Nie wiadomo czy pozostanie w strukturach Remontowa Holding, czy powierzono mu inne zadanie. Nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia od władz firmy.

Czytaj też: Estońska afera korupcyjna. Zarzuty dla zarządu Remontowa Shipbuilding?

W ostatnim czasie dużo mówiło się o problemach stoczni w związku z tzw. aferą korupcyjną w Estonii. Członkowie zarządu estońskiego portu AS Tallinna są podejrzewani o korupcję wielkich rozmiarów. Pojawiły się również sugestie, że podejrzenia dotyczące korupcji mogą dotyczyć także kontraktu portu w Tallinnie ze stocznią Remontowa Shipbuilding. Jednak jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, ta sprawa nie ma mieć związku ze zmianami na stanowisku prezesa. Chodzi o typowe zmiany korporacyjne wynikające z potrzeb przedsiębiorstwa.

Czekamy na oficjalną odpowiedź od władz Remontowa Shipbuilding.

W ub. roku stocznia obchodziła jubileusz 70-lecia. Przez ten czas Remontowa Shipbuilding (wcześniej Stocznia Północna) zbudowała blisko 1000 statków. Dzisiaj stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi szeroko pojętej branży offshore. Powstają tu także promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, holowniki oraz okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

Opinie (86) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Grzegorz Ksepko

Wiceprezes zarządu Energa SA ds. Korporacyjnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji...