• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mostostal Pomorze wśród najlepszych eksporterów

erka
29 października 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 
"Orzeł Eksportu" to wyróżnienie dla tych firm, które w ostatnim czasie najdynamiczniej rozwinęły swoją sprzedaż za granicę. "Orzeł Eksportu" to wyróżnienie dla tych firm, które w ostatnim czasie najdynamiczniej rozwinęły swoją sprzedaż za granicę.

Nagrodą "Orzeł Eksportu", dla firm najdynamiczniej rozwijających eksport, została wyróżniona gdańska firma Mostostal Pomorze SA.


Mostostal Pomorze ma w swoim dorobku tak znaczące inwestycje jak: budowa Rafinerii Gdańskiej, bazy manipulacyjnej i zbiorników magazynowych w Porcie Północnym.


Mostostal Pomorze jest wykonawcą robót dla wielu przedsiębiorstw przemysłowych, współdziała w tworzeniu i odtwarzaniu ich zdolności produkcyjnych. Firma ukierunkowuje swoją działalność na produkcję kompletnych obiektów dla przemysłu petrochemiczno-rafineryjnego, przemysłu stoczniowego i offshore oraz budownictwa przemysłowego.

- Gratuluję firmom, które odnoszą tak duże sukcesy na zagranicznych rynkach. Polscy przedsiębiorcy są najlepszą wizytówką polskiej gospodarki na świecie - powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas uroczystej gali w Warszawie. - Systematyczne zwiększa się relacja eksportu do PKB. Ten wskaźnik wzrósł z 19 proc. w 2001 r. do ponad 40 proc. w I półroczu 2014 r. Eksport w pierwszych sześciu miesiącach 2014 roku zwiększył się w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 5,4 proc., do poziomu 80 mld euro.

Spółka Mostostal Pomorze ma w swoim dorobku tak znaczące inwestycje jak: budowa Rafinerii Gdańskiej, bazy manipulacyjnej i zbiorników magazynowych w Porcie Północnym. Jej klienci to, m.in. Grupa Lotos, PERN Przyjaźń, Naftobaza, Petrobaltic, Kvarner Stord, Konecranes, Bladt Industries AS, Maritime Hydraulics, Leirvik Module Technology AS, National Oilwell Varco, Aibel AS czy Aker Solution.

Podczas Gali wręczono także nagrody "Marki Polskiej Gospodarki" - dla liderów eksportu w danej branży. Uhonorowano nimi spółki: LPP SA i Remontowa Holding SA. Wręczono też wyróżnienia "Rzeczpospolitej" dla najlepiej rozwijających się firm z "Listy 2000" gazety. Nagrodzono, m.in. Federal-Mogul Bimet SA i Grupę Kapitałową Remontowa Holding SA.
erka

Miejsca

Opinie (1) 1 zablokowana

 • LPP liderem eksportu ? Chyba eksportu podatków z Polski !

  LPP nie jest polską firmą bo przeniosła sie z podatkami do Emiratów.
  Nie jest eksporterem, tylko importerem. To jest firma, która sprowadza do Polski chińskie ubrania i sprzedaje je w swoich sklepach. Zero korzyści dla gospodarki. Zero produkcji w Polsce. 100% importu. Do tego nietransparentna w zakresie przepływów finansowych w inwestycjach.

  • 7 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki urodzony 28 października 1963 roku. Od 1990 prezes Fundacji na Rzecz Polskich...

Najczęściej czytane