stat

Najlepsza droga dla pań? Kariera w firmie technologicznej

W 200-osobowym zespole UTC Fire&Security panowie wciąż stanowią większość, ale za parę lat... kto wie.
W 200-osobowym zespole UTC Fire&Security panowie wciąż stanowią większość, ale za parę lat... kto wie. fot. materiały prasowe

Kobiet w firmach technologicznych wciąż jest za mało. A jak pokazują doświadczenia przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które są obecne na międzynarodowym rynku, są one doskonałymi pracownikami. Przez lata walczyły o swoją pozycję na męskim rynku, dziś firmy walczą o nie. Czym jest... kobieca natura inżynierii? Przyjdź na spotkanie, a dowiesz się więcej.W roku akademickim 2007/2008 kobiety na uczelniach technicznych stanowiły zaledwie 30,7 proc. ogólnej liczby studentów, natomiast już w roku 2015/2016 było ich 37 proc. - wynika z raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jest lepiej, ale to wciąż za mało, zwłaszcza że w ogólnej liczbie studentów wszystkich kierunków w Polsce kobiety od kilku lat stanowią większość. W roku akademickim 2013/14 kobiety stanowiły aż 58,4 proc. ogółu studiujących. Jak się okazuje, kobiety są coraz chętniej widziane w wydawałoby się do tej pory męskich specjalnościach. Dla pań inżynierów to naprawdę przyszłościowy rynek pracy.

Na kobiety stawia też obecna w Gdańsku międzynarodowa firma United Technologies. W 200-osobowym zespole UTC Fire&Security panowie wciąż stanowią większość, ale za parę lat, kto wie. Zwłaszcza że firma postanowiła sama zachęcić panie do dołączenia do ich zespołu.

Już w sobotę 18 marca o godz. 11:00 w gdańskiej Kawiarni Sztuka Wyboru przy ul. Słowackiego 19 zobacz na mapie Gdańska odbędzie się spotkanie "Kobieca natura inżynierii", czyli rzecz o tym, jak zarządzać swoją karierą w firmie technologicznej. Spotkanie poprowadzą dwie bardzo inspirujące kobiety, czyli Ewa Pigna, CTO Lenel, laureatka tytułu "2016 Technology Woman of the Year" oraz Katarzyna Pakosińska, artystka kabaretowa i aktorka.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapisy na stronie kobiecanatura.evenea.pl.

- Jesteśmy międzynarodową korporacją, dla której wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy w firmach technologicznych nie jest tylko pustym hasłem. W naszych oddziałach na świecie pracuje wiele pań. Chcemy, aby było ich jak najwięcej także w naszym polskim oddziale - mówi Justyna Szakoła-Kozak, recruitment specialist, UTC Fire&Security. - Panie czasem obawiają się startować w procesach rekrutacji, uważają, że ich CV w firmach technologicznych nie wygra męskiej rywalizacji. Takie spotkanie, w bardziej swobodnej atmosferze, pomoże nam się lepiej poznać. Takie rozwiązania się sprawdzają. Jako firma braliśmy już udział w programie Urzędu Pracy w Gdańsku "Kobiety w IT".
Na spotkaniu będzie można porozmawiać w mniej formalnej atmosferze z szefami działów UTC, zostawić CV. Co ważne, będzie można przyjść z dziećmi, dla których też przewidziano atrakcje.

- Stawiamy duży nacisk na warunki pracy sprzyjające matkom, rodzinom. Dlatego m.in. proponujemy dogodny czas pracy, który dla kobiet jest szczególnie ważny - dodaje Justyna Szakoła-Kozak.
Czytaj też: Bonusy dla pracowników w nowoczesnej firmie

UTC Fire&Security jest częścią United Technologies (UTC), światowego lidera technologicznych rozwiązań dla przemysłu lotniczego i automatyki budynku. UTC na świecie zatrudnia ponad 200 000 pracowników w blisko 70 krajach. UTC Fire&Security jest wiodącym dostawcą systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i rozwiązań elektronicznych, które chronią ludzi, własność oraz mienie na całym świecie. Centrum technologiczne R&D w Gdańsku należy do biznesu, który dostarcza zaawansowane technologie związane z wyposażeniem inteligentnego budynku oferując systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych, kontroli dostępu i monitoringu video. Zespół w Gdańsku liczy aż 200 osób i stale się rozrasta.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane