Nation-E otworzy swoją europejską centralę w Gdańsku

Izraelska spółka Nation-E jest firmą ICT znaną szczególnie z rozwiązań służących bezpieczeństwu energetycznemu.
Izraelska spółka Nation-E jest firmą ICT znaną szczególnie z rozwiązań służących bezpieczeństwu energetycznemu. mat.prasowe

Spółka Nation-E z branży ICT, która ulokowała się na Pomorzu w 2012 r., podjęła współpracę ze światowym liderem rozwiązań dla inteligentnych sieci - amerykańską firma Echelon - w zakresie integracji swoich produktów z rozwiązaniami opartymi o standard OSGP (Open Smart Grid Protocol). Obie firmy zamierzają rozpocząć współpracę na wysoko ocenianym przez nie rynku polskim. Jednocześnie oddział spółki Nation-E w Gdańsku zostanie europejską centralą spółki.


Czy warto rozpocząć karierę w branży ICT?

tak, jest to jedna z najbardziej rozwojowych i dochodowych obecnie branż 55%
tak, jednak zarobki w tej branży w Polsce są o wiele niższe niż na Zachodzie 30%
nie, większość osób z tej branży nie zarabia "kokosów" 15%
zakończona Łącznie głosów: 77

Izraelska spółka Nation-E jest firmą ICT znaną szczególnie z rozwiązań służących bezpieczeństwu energetycznemu w cyberświecie. Podstawą bezpieczeństwa rozwiązań Nation-E jest oprogramowanie, które od początku tworzone jest zgodnie ze standardami militarnymi i łączy w sobie możliwości komunikacji z aktywami energetycznymi, wykorzystując 40 protokołów oraz zdalną kontrolę poprzez sieci TCP/IP, GSM lub komunikację satelitarną. Pozwala to na tzw. zarządzanie energią "w chmurze" i stworzenie wirtualnej elektrowni. O planach Nation-E informowaliśmy już w tekście Software dla inteligentnej energii. Nowy inwestor w Gdańsku.

Firma Echelon to z kolei światowy lider w zakresie inteligentnych sieci (smart grid). Rozwiązania oferowane przez Echelon działają już w 35 mln domów, 300 tys. inteligentnych budynków, 500 inteligentnych miastach oraz 100 mln pozostałych urządzeń w ramach infrastruktury smart grid.

Celem współpracy obu podmiotów jest wdrożenie standardu OSGP do produktów rozwijanych i oferowanych przez firmę Nation-E. Pozwoli to nie tylko na rozszerzenie portfolio protokołów komunikacji oferowanych w dotychczas stworzonych urządzeniach, ale również powiększenie platformy OGSP poprzez dołączenie dodatkowych urządzeń działających w ramach jednego ekosystemu. Partnerstwo to stawia obie firmy w pozycji liderów na rynku producentów urządzeń i oprogramowania dla sieci smart grid.

- Dzięki tej współpracy inteligentny licznik oraz magazyn energii w postaci baterii pierwszy raz skomunikowały się zdalnie. Integracja liczników w ramach istniejącej infrastruktury wraz z magazynami energii jest wyzwaniem, które skłoniło obie firmy do tak głębokiej współpracy - twierdzi Daniel Jammer, założyciel i prezydent firmy Nation-E. - W dzisiejszych czasach magazynowanie energii to konieczność. Nation-E jest bardziej niż szczęśliwie móc wspólnie pracować z liderem rynku smart grid, jakim jest Echelon.

Prócz wspólnego rozwoju technologii, obie firmy zdecydowały się szczególnie zaangażować w ramach operacyjnej współpracy na rynku polskim, który wspólnie oceniają jako jeden z najciekawszych obecnie nie tylko w Europie, ale i na świecie. - Widzimy, że polski rynek energetyczny nie tylko się rozwija, ale również jest bardzo otwarty na nowe technologie - mówi Idan Udi Edry, dyrektor operacyjny firmy Nation-E. - Dzięki temu na rynku tym pojawia się wiele międzynarodowych firm zainteresowanych współpracą, czego najlepszym przykładem jest nasza współpraca z firmą Echelon. W ciągu ostatnich miesięcy widzimy tak spore zainteresowanie ze strony klientów w Polsce, że zdecydowaliśmy się otworzyć naszą europejską centralę w Polsce, a konkretnie w Gdańsku.

Opinie (24) 1 zablokowana

 • (3)

  "Europejska centrala" brzmi dumnie, ale ile miejsc pracy z tego będzie?

  • 21 0

  • 3

   wliczając sprzątaczkę

   • 4 3

  • ty oczywiście siedzisz w czasach łódzkich manufaktur

   tam gdzie nie ma 12 godzinnej tyrki dla 1000 osób to nie praca, co?

   • 1 1

  • 7

   • 0 0

 • spółka |DUZE GIE z branzy d*pERELE (4)

  ten ktoś podpisany erka może niech dostarcza wiadomosci a nie nowomowy kołtuńskiej.

  Gdybym chciał sie dowiedzieć o co chodzi to znajdę na googlach dokładnie i po polsku opisaną sprawę.

  Takich dziennikarzy którzy nie używają rodzimego języka powinno się skazywać w redakcjach na posadę traffic menagera.
  Może autor sprawdzi sobie samodzielnie co to za fucha ?;-)

  • 24 4

  • Dużo lepsze i co najważniejsze pracujące oprogramowanie produkuje firma TEKLA

   takie biuro to przyczułek w celu sprawdzenia czy uda się komukolwiek wcisnąć takie oprogramowanie.
   Po mniej lub bardziej udanych próbach firma będzie na wylocie.

   • 8 1

  • trojmiasto.pl nie tylko w tym przypadku kopiuje bezposrednio informacje prasowe prosto ze stron internetowych zainteresowanych firm. nie pisza wiec tego dziennikarze trojmiasta. jest to jedyny znany mi portal, który zachowuje sie w ten sposob

   • 2 0

  • menagera (1)

   powiadasz... ciekawe

   • 0 0

   • nie powiada a pisze :-) miało być na kołtuńską nutę :-) nie rozumiesz to szkoda

    słyszałem jak pewien prawdopodobnie dziennikarz "powiadał" obcokrajowcom że jest ziurnalistą :-) sądząc z wyrazu ich twarzy myśleli że chodzi o streczycielstwo :-)

    ZACNE

    • 0 0

 • czyli energa wyłoży kasę (7)

  swoich klientów na coś czego jej "fachowcy" nie potrafią samodzielnie opracować No ale jak się ma układ zbiorowy gwarantujący ochronę przed zwolnieniem przez 10 lat to

  • 10 3

  • sprawa wygląda inaczej! (6)

   Pieniądze są ale są także potrzeby.

   Sieć niskiego napięcia jest praktycznie odbudowywana bo linie mają często ponad 30lat.

   Sieć średniego napięcia jest w podobnym stanie. Łatweij zdemontować elementy sieci niż je wyłączyć!

   Sieci wyższych napięć są w lepszym stanie ale jest ich jak na lekarstwo.

   Elektrownie to jest to czego nam brakuje.

   Energa zablokowała rozbudowę elektrowni węglowej w Ostrołece pomimmo zainwestowania ponad 200 000 000zł w uzbrojenie terenu.

   Nie chce mówić że to wina polityków ale fakty są jakie są a następna ekipa nic nie zmieni.

   Budowa elektrowni atomowej to mrzonka bo mamy tani węgiel i czyste technologie jego spalania ba nawet najlepsze na świcie technologie oczyszczania z pyłu są polskiego autorstwa!

   Nie stać nas na katastrofę elektrowni usuwanie jej skutków oraz wyłączenie np 1/3 powierzchni kraju jako zamkniętej strefy.

   W polskich warunkach nie ma mowy o ochronie takiej elektrowni przed terorystami bo nie mamy profesjonalnych firm ochroniarskich ani poliocji czy innych służb.
   Dziadek rencista nie nadaje się do ochrony takich obiektów.

   Lokalizacja elektrowni na wybrzeżu doprowadzi do zamarcia ruchu turystycznego nawet gdy elektrownia nie ulegnie awarii bo skoro sprowadzamy odpady rakotwórcze z Ukrainy których Niemcy czy Duńczycy czy też Kanadyjczycy nie wpuscili nawet do własnych portów to wszystko będzie bagatelizowane.

   I TU DOCHODZIMY DO OPROGRAMOWANIA!

   Po co oprogramowanie do sieci która formalnie jest w stanie muzealnym?

   Dodsatkowo jeśli już to warto wybrać oprogramowanie które już jest stosowane od lat ale z tego co wiem to w Polsce nic co jest sprawdzone nie będzie kupione.
   Czy to rumuńskie auta dla policji czy inne tego typu aferki na to wskazuja.

   • 7 8

   • (5)

    Gadasz głupoty, energia jądrowa jest tak tania, że każdy kraj może na niej tylko skorzystać. Jej zabezpieczenie to kwestia procedur i zarządzania ryzykiem. Elektrownia tworzy masę miejsc pracy plus kolejne miejsca pracy u podwykonawców.
    Powinna jednak zostać zbudowana przez Polskich specjalistów, nie zagraniczne firmy. Jeśli zagraniczne, to tylko we współpracy z polskimi. Dodam że w Polsce mamy reaktor testowy i jak na razie jakoś nigdy nic się z nim nie stało.

    • 3 2

    • tania jest z istniejących elektrowni! (4)

     nie ma polskich specjalistów znających się na budowie reaktorów atomowych czy choćby instalacji pary i skroplin dla takich reaktorów. O systemach awaryjnych to nawet nie mają pojęcia profesorowie z PAN!!!

     Panowie ze swierka z całym szacunkiem znają się na procesach fizycznych ale pozostaje do rozwiązania kwestia budowy utrzymania i zabezpieczenia!

     Nie ma nikogo w POLSCE kto jest w stanie zabezpieczyć tajność planów elektrowni i ochronę ich przed terorystami!

     Jakiś mierny urzędnik wrzuci całosć zaraz po odebraniu projektu do BIPu :-)

     składowanie transport i nadzór nad odpadami z takiej elektrowni jest w warunkach polskiego systemu prawnego niewykonalne!

     cena budowy takiej elektrowni jest wyższa niż budowa 10 nowoczesnych elektrowni węglowych dla których surowce mamy co najmniej na 30 lat!

     ewentualna nawet drobna awaria spowodowałaby skażenie obszaru o powierzchni co najmniej województwa a odpowiedzialność za to spadnie tylko na obywateli którzy będą musieli porzucić domostwa szukac nowej pracy i samodzielnie się leczyć.

     Nawet japończycy którzy technologicznie finansowo i społecznie są kilka epok przed nami mają problem z błachą awarią elektrowni.

     Też jestem patriotą ale róbmy to na czym sie znamy!

     Na elektrowniach węglowych znamy się jak nikt na swiecie!

     • 1 2

     • A Litwini czy Czesi mjaa takie służby i sa w stanie zabezpieczyć taką elektrownie? (3)

      Albo Ukraińcy? Więc jak oni sobie dają radę t i my damy.

      • 2 0

      • im to wybudowali radzieccy specjaliści a NKWD czuwało masz więcej pytań?

       • 1 1

      • Czesi są lepiej zorganizowani

       znajdz u nich podobne wałki z ochroną środowiska jak w Polsce

       PortServis kolega Wałesy Pusz kojarzysz?

       Wysypisko śmieci przy osiedlu mieszkaniowym w Gdańsku czujesz :-) urzędnicy za to odpowiedzalni nadal pracują ku chwale ... pominę milczeniem nawet awansowali!

       • 1 1

      • Czesi to akurat się dowiedzieli z jakich firm jedli sól drogową a my :-)

       chcesz lobbować za elektrownią atomową :-) litości nie rób tego w ten sposób bo tylko utwierdzisz ludzi w przekonaniu ze to niebezpieczne

       • 0 0

 • Echelon globalna sieć wywiadu elektronicznego

  System powstał przy udziale Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii w ramach porozumienia AUSCANNZUKUS i jest zarządzany przez amerykańską służbę wywiadu NSA. Echelon posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania (podsłuch) wiadomości w kanałach telekomunikacji..

  Kto tak nazywa komercyjną firmę i kto daje sobie instalować w domu jej systemy? ;-) Jaki związek ta firma ma z tym ECHELONEM?

  • 15 1

 • lubie ten portal za obiektywizm (1)

  "PKP Intercity zbuduje w Trójmieście stację końcową dla Pendolino" czyli nie w Gdańsku może zgadywać czytelnik
  "Nation-E utworzy swoją europejską centralę w Gdańsku" czyli już nie w 3miesice:)

  • 8 4

  • Tak? A co powiesz na to:

   "W Trójmieście powstają nowe biurowce" W Gdańsku 7, w Gdyni 1.

   • 8 1

 • CIA czy NSA? (1)

  Trzyliterkowe agencje USA będą miały tu swój pokoik?

  • 16 0

  • Znowu ktoś będzie eksperymentpwał na naiwnych Gdańszczanach.

   To miasto to wielki eksperyment społeczny na każdym kroku.
   "Inteligentne" liczniki.... tiaaaa.

   • 1 0

 • Firma z Izraela(najlepszy wywiad świata), współpraca z Echelonem
  sieć wywiadu radioelektroncznego, o czym już Ktoś wyżej wspomniał
  oraz ciekawy film pt. "Konspracja Echelon:)", którego reż. chyba
  się oprał na idei działania sysytemu, a wszystko ma się zajmować bezpieczeństwem energetycznym - ciekawe się zapowiada.

  • 6 0

 • Jest OK.

  Gratulacje dla samorządu Gdańska za ściagnięcie firm i utworzenie dodatkowych miejsc pracy i to w IT.

  • 0 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Anna Jakób

Członek zarządu Grupy GPEC, firmy z branży energetycznej. Wcześniej przez kilkanaście lat pełniła...