- 1 Wakacje kredytowe zależne od dochodu (108 opinii)
- 2 O ile podrożały lody w ciągu roku? (94 opinie)
- 3 Kredyty oparte o WIRON już w czerwcu (20 opinii)
- 4 Obrywasz liście od kalafiora? (205 opinii)
- 5 Robot z Gdyni na targach wojskowych (67 opinii)
- 6 Jest plan ograniczeń dostaw prądu (32 opinie)
Nowe laboratorium w parku technologicznym
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz spółka celowa Politechniki Gdańskiej Excento podpisały porozumienie, w ramach którego w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym powstanie nowoczesna prototypownia Protolab2. Laboratorium będzie miało charakter kompleksowo wyposażonego warsztatu technicznego. Otwarcie przestrzeni planowane jest już na jesień tego roku.
Prototypownia skierowana jest do studentów, pracowników naukowych PG, a także do zespołów poszukujących rozwiązań w ramach projektu e-Pionier, będzie częścią Spacemaker - nowo powstałej powierzchni w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Współpraca między podmiotami ma zaowocować rozwojem innowacyjnych przedsiębiorstw, tworzeniem nowych technologii oraz wspierać projekty studenckie.
- Spacemaker to nowe miejsce tworzone dla startupów, innowacyjnych przedsiębiorstw i wynalazców, którzy będą mogli realizować swoje nieszablonowe pomysły na powierzchni 400 m kw. Przestrzeń zostanie podzielona na kilka części, w tym Protolab2, a także Digital Innovation Hub związany z Przemysłem 4.0 realizowany przez firmę VoiceLab we współpracy ze Stowarzyszeniem Robotyków Skalp oraz boxy, w których innowatorzy będą mogli prowadzić część swoich indywidualnych prac nad prototypami. Ponadto dla użytkowników powstanie przestrzeń wspólna, która umożliwi wymianę doświadczeń i współpracę pomiędzy podmiotami korzystającymi z tego miejsca - mówi Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Udostępniona przez GPN-T przestrzeń należeć będzie do szerszej inicjatywy Inkubatora Technologicznego, gdzie poza środowiskiem do prototypowania zapewnimy wsparcie mentorów, szkolenia oraz networking.
- Chcemy współtworzyć ekosystem przyjazny dla rozwoju nowych technologii, udostępniając młodym inżynierom i naukowcom dodatkową przestrzeń do pracy nad autorskimi projektami. Laboratorium Protolab II będzie miało charakter kompleksowo wyposażonego warsztatu technicznego, umożliwiającego konstrukcję różnego rodzaju prototypów - tłumaczy Krzysztof Malicki, prezes spółki Excento.
Centrum Programowania Robotów na Wyspie Ostrów
To nie pierwsza inicjatywa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mająca na celu współpracę nauki i biznesu. Oprócz działań zespołu szkolnictwa zawodowego Spółka w zeszłym roku powołała Centrum Programowania Robotów Przemysłowych na Wyspie Ostrów. To jeden z pierwszych ośrodków w Polsce, który umożliwia podnoszenie kompetencji związanych z automatyką oraz robotyką uczniów i dorosłych w sposób innowacyjny, dostosowany do potrzeb rynku pracy.
Miejsca
Opinie (6)
-
2020-09-04 11:35
zrobią, wydadzą (1)
i będzie stało
- 19 2
-
2020-09-04 17:51
Nie do końca
Protolab 1 nie ma już wolnych przebiegów. Korzystają studenci, pasjonaci, młode firmy...
Dla mnie super inicjatywa.
Jakąś przestrzeń trzeba ludziom dać do rozwoju. I super, że GPNT ją daje...- 8 1
-
2020-09-04 12:22
(1)
Niech lepiej zbadają tam wplyw insragrama na zanik istoty szarej w mózgach 20 latkow bo to już zauważalny problem, Nobel za takie coś to się należy:)
- 14 4
-
2020-09-04 15:52
złoto :)
- 3 0
-
2020-09-05 13:49
A mi sie tam podoba
Byłem tam z dziećmi super sprawa
- 0 2
-
2020-09-05 21:44
Co można zrobić w tej pracowni? Jakie maszyny i urządzenia będą zainstalowane? Nie ma o tym ani słowa.
- 3 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.