• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowoczesne laboratorium dla przyszłych finansistów na WSB

Wioleta Stolarska
11 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
"OSTC Trading Lab" to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem. "OSTC Trading Lab" to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem.

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku już niedługo będą mogli zdobywać doświadczenie obracając wirtualnym kapitałem na symulatorach giełd dzięki nowoczesnemu laboratorium tradingowemu. Uczelnia otwiera pracownię we współpracy z OSTC, największą firmą tradingową w Polsce, handlującą m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie.



Czy firmy powinny współpracować z uczelniami wyższymi w zakresie kształcenia?

OSTC Trading Lab to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem przeznaczonym do handlu instrumentami giełdowymi na całym świecie. Studenci WSB w ramach warsztatów będą obracać wirtualnym kapitałem na symulatorach giełd, na których m.in. szkoleni są nowo zatrudnieni pracownicy OSTC.

- Jesteśmy międzynarodową firmą, która zatrudnia ponad 450 osób w 14 biurach na całym świecie i handluje szerokim portfolio produktów od rynków amerykańskich po azjatyckie. Trading Lab w Wyższej Szkole Bankowej to nasze szóste laboratorium, dające studentom niebywałą szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w roli tradera. Uczestnicy mogą zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach, rozwinąć pasję, poznać managerów największej firmy w tej branży w Polsce, a przede wszystkim sprawdzić się na światowych rynkach bez wyjeżdżania z kraju - tłumaczy Tomasz Kwiatek, dyrektor zarządzający polskiego oddziału OSTC.
Dla studentów to szansa na zdobycie nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także pracy. Dla studentów to szansa na zdobycie nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.

Szansa na doświadczenie, ale i pracę



Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy. Zyskają oni ceniony na rynku certyfikat, ale także zapewnią sobie pierwszeństwo podczas rekrutacji do OSTC. W 2017 roku ponad 30 proc. zatrudnionych nowych traderów zaczynało swoją przygodę z giełdami podczas zajęć z managerami na swoich uczelniach.

- Dzięki laboratorium studenci kierunku Finanse i Rachunkowość będą mieli okazję podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o rzeczywiste dane pochodzące z rynków finansowych na całym świecie. Stworzone zostały stanowiska pracy zbliżone do realnych miejsc pracy traderów w bankach. Dzięki laboratorium Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku będzie mogła doskonale przygotować studentów do pracy w instytucjach finansowych, wyposażając ich w praktyczne umiejętności związane z decyzjami inwestycyjnymi na światowych rynkach finansowych - dodaje prof. nadzw. dr hab. Marcin Kalinowski, dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Zdradzą tajniki strategii inwestycyjnych



Tuż po otwarciu z laboratorium tradingowego będą korzystać przeszkoleni przez przedstawicieli OSTC wykładowcy i studenci. Z kolei od jesiennego semestru w WSB rozpoczną się bezpłatne zajęcia prowadzone przez managerów firmy tradingowej, podczas których studenci poznają tajniki analizy technicznej, strategii inwestycyjnych, technik zarządzania ryzykiem oraz rynków finansowych.

Nowoczesne laboratorium dla przyszłych finansistów powstanie w WSB. Nowoczesne laboratorium dla przyszłych finansistów powstanie w WSB.

Kolejne laboratorium w Trójmieście



Laboratorium otwierane wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku będzie pierwszym laboratorium tradingowym na uczelni niepublicznej w Polsce. OSTC jednak od lat realizuje też program wspierania młodych ludzi, pomagający zdobyć im umiejętności potrzebne do pracy na międzynarodowych rynkach finansowych. Podobną współpracę firma nawiązała w 2014 roku z Wydziałem Ekonomicznym i Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Miejsca

Opinie (28) 1 zablokowana

  • zainteresował mnie ten artykuł. W tym roku mam maturę a to chyba dobra szkoła i mogę liczyć na naukę na najwyższym poziomie. (3)

    z praca w Polsce i na świecie pewnie tez nie będzie problemu.

    • 7 28

    • Będzie bardzo duży problem z pracą

      Już teraz domy maklerskie zwalniają ludzi na potęgę i zastępują sieciami neuronowymi.

      Zanim skończysz te studia, nie będzie już chętnych do zatrudniania

      • 15 3

    • komentarz sponsorowany

      komentarz sponsorowany

      • 13 3

    • oh, jaki piękny komentarz z działu marketingu WSB

      A realia tej "uczelni": wykłady z pewnego przedmiotu "e-learningowe", ćwiczenia na auli pełnej osób, 1/3 przedmiotów specjalistycznych bez wykładowców, bo poodchodzili, ciągłe zmiany w planach ogłaszane tuż przed zjazdem, chodzisz z własnym laptopem, bo mnóstwo komputerów nie działa. Żenada i wywalone pieniądze w błoto.

      • 13 4

  • Panowie z OSTC

    Pozdrowienia z Gdyni :)

    • 9 0

  • w polsce to potrzeba czego innego

    problemem nie jest brak finansistow tylko to, ze polacy swiadcza prace niskiej jakosci i w niskiej technologii.

    rozumiem ze fajnie by bylo gdybysmy np. wytwarzali procesory w ultranowoczesnych fabrykach (jak Niemcy), ale latwiej pewnie zorganizowac "laboratorium finansistow" i udawac ze cos sie zmienia. zenada.

    • 15 1

  • jakie jest czesne za zabawę w finansistę?

    • 14 1

  • Nie polecam sie uczyc i dlaczego jest na to zgoda? (4)

    Potem sa te machlojki rozne takie nie powinno byc ani gield ani takiego handlu ja tak uwazam. Pieniadze powinny byc wszedzie widoczne a nie jakies handle z dzwignami

    • 2 10

    • Przyjdzie blockchain i wszystko będzie jawne. (3)

      Dlatego sektor finansowy tak boi się kryptowalut.

      • 3 0

      • Każda forma informacji elektronicznej jest nie trwała a tym samym bitcoin też. (2)

        Jedynym stosunkowo trwałym nośnikiem są dyski optyczne. Tyle, że ich trwałość ogranicza starzenie się przezroczystego tworzywa od strony odczytywanej (pary chemicznie zanieczyszczeń reaktywne, niektóre gatunki grzybów) jakość warstwy, w której następuje zapis (korozja metali, rozpuszczanie polimerów itd.). Pozostałą elektronikę, w tym pamięci półprzewodnikowe można łatwo zniszczyć impulsem elektromagnetycznym. I wbrew pozorom nie potrzeba do tego broni jądrowej. Jak też pokazują lata doświadczeń cywilnych i wojskowych najlepiej ekranowane komputery nie są wstanie długo pracować w warunkach silnego promieniowania. W kosmosie znane są rozbłyski promieniowania gamma, zarejestrowane przez obserwatoria astronomiczne, które byłyby w stanie wyjałowić naszą galaktykę a ułamek tej energii mógłby unicestwić cały globalny system komputerowy cofając Ludzkość do początku 20 wieku. Problemem nie jest pieniądz a brak dojrzałości ludzi do zrównoważonego życia bez niego. Jednym słowem przez ostatnie 3000 lat ludzkość jak była prymitywna tak dalej jest. Nie wyciągnęła wniosków z: wojen, kryzysów, epidemii, zanieczyszczenia środowiska, niedoboru zasobów itd. Struktura społeczna jak była archaiczna tak dalej jest. Niewolnictwo zakamuflowano pieniądzem i kredytami. Wygląda to tak jakby obca cywilizacja zaprojektowała eksperyment, który po wyczerpaniu zasobów na ziemi mając do dyspozycji: informację, broń biologiczną, broń jądrową, broń chemiczną sama zniszczy siebie w odpowiednim momencie. Potem za pewne ponowna tera transformacja i znowu jakiś eksperyment bo nie sądzę żeby to była jedyna taka hodowla.

        • 1 0

        • Ile czasu przetrwała Bogurodzica? (1)

          Blockchain nie jest zapisany w jednym miejscu na żadnym nośniku.
          Jest powtarzany w całości każdemu nowemu członkowi sieci, tak, jak tekst pieśni był przekazywany z pokolenia na pokolenie.

          Dopóki zostanie chociaż jeden członek, cały łańcuch będzie istniał.

          • 0 0

          • Listy łańcuszki już przerabialiśmy i nie jest to nic dobrego.

            Ps.
            Nie mieszaj Bogurodzicy do świata finansów, bo dla niektórych to świętokradztwo. Dla mnie osobiście nie jest to symbol. Nie mniej jednak niektórzy potrzebują religii świętości i nadziei do funkcjonowania. I cóż trzeba to uszanować. Co do wszystkich środków elektronicznych to wyobraź sobie sytuację że dla większości ludzi ten środek ze względu na swą formę jest dysfunkcyjny i nie będą w to inwestować ani uznawać tego środka. Sama idea środków płatniczych jest już anachronizmem. Poza tym nie obraź się ale przekazywanie w jakiejś wyobcowanej grupie danych? Bez obrazy ale to wygląda jak sekta finansowa. Środek płatniczy musi mieć między innymi: formę nie wymagającą, powszechnie dostępną i akceptowaną. By nie stać się kopią bankowego systemu informatycznego, zależnego od energii elektrycznej i od istniejącego hardware. Awarie zasilania są powszechne, a wówczas taki środek płatniczy jak bitcoin jest nie dostępny, podobnie jak obecne "Pożal się Bo..." karty płatanicze.

            • 0 0

  • Miałem przyjemność (albo i nie) studiować na tej uczelni. Przez jeden semestr nie było możliwości zrobienia laboratorium, bo nie działał potrzebny program...

    • 9 2

  • Kierunek :

    Piramida finansowa - idę nawet za 10.000zł za miesiąc .

    • 9 0

  • Globalny pieniądz to fikcja. Nie jest wart tego z czego go wykonano. (7)

    Globalny pieniądz nie ma pokrycia w wartości gospodarki. Pełno pasożytów w krawatach, pobierających za darmo dobra materialne im nie przynależne. Tak zwane napędzanie gospodarki to iluzja i utopia zderzenie z brakiem surowców do produkcji wywoła globalną wojnę domową. Ciągła produkcja i konkurencyjność jest nie możliwa w realnych warunkach. Stop wariatom w zarządzaniu i ekonomi i stających za nimi wojskowym. Rozmnażanie urzędników jest równoznaczne ze stalinizmem.

    • 3 1

    • Ładny manifest, tylko bez sensu :)

      • 0 1

    • urzędników od przetargów na remont kostki je..nej ?? Od kiedy oni rządzą gospodarkami? (1)

      Bankierów im..cylu! To nowe pokolenie finansistów robi machlojki i kieruje do 10 proc populacji 90 proc światowego bogactwa a jak się to jeszcze powiększy, to widać że do 1-2 proc. Globalna giełda i gospodarka to twór który wymknął się spod kontroli. Komputeryzacja procesów finansowych jeszcze to pogorszyla. Znalazłem na to słowo-spekulacja.

      • 1 1

      • A bankier to nie urzędnik?

        A kto czyści sprawy na zapleczu i stawia zasłony dymne by chronić du..y bankierów? Tu nie ma niewinnych.

        • 1 0

    • globalna wojna domowa? (3)

      czyli co? po prostu woina swiatowa?

      • 0 0

      • Chaos we wszystkich strukturach. Nie będzie dyscypliny: wojskowej ani partyjnej. (2)

        A w tym chaosie zniszczenie cywilizacji. Uprzedzając pytanie radzę zadać sobie pytanie, Ile potencjalnych stopionych rdzeni elektrowni jądrowych jest po pojedynczym ataku jądrowym na Europę, Azję, Rosję czy USA. Elektronika sterująca reaktorami raczej nie jest odporna na EMP i opad radioaktywny oraz odcięcie zasilania. Jaki będzie opad radioaktywny po nuklearnym holokauście? I do czego przydadzą się schrony dla rządów? Zapas czystej wody i pożywienia nie starczy na tysiąclecia.

        • 0 0

        • Po ataku emp elektrownia się wyłącza. Płaszcz z betonu jest z deczka odporny na fale EM :) (1)

          System awaryjny działa na zasadzie grawitacji i nie potrzebuje prądu.
          W Czernobylu ten system był celowo zablokowany w ramach eksperymentu, dlatego doszło do katastrofy.

          • 0 0

          • W Fukushimie też był grawitacyjny i co zadziałał bez prądu. Bez chłodzenia pręty regulacyjne nie wiele dadzą.

            Czarnobyl to zamierzchła historia. Z resztą tak samo archaiczna jak sama energetyka jądrowa. Niektórzy ideolodzy i beneficjenci układu polityczno-wojskowo-gospodarczego chcą modernizować tą technologię do zutylizowania odpadów jądrowych, tyle że żaden z nich nie wspomina jak bardzo takie paliwo jest niestabilne. Świat nauki milczy na temat gwałtownych skoków mocy wynikających z prędkości rozpadu i promieniowania w rdzeniu pracującym na takim paliwie. Tylko idealizują skupiając się na korzyściach. Apogeum szaleństwa jest koncepcja by chłodzić reaktor ciekłymi metalami alkalicznymi, które z niewielką ilością wody przestają dobrze przewodzić ciepło. Powstaje gazowy wodór który: nie dość że powoduje uderzenia hydrauliczne i zwiększa ciśnienie w obiegu (kawitację na pompach) to dodatkowo przy niewielkiej ilości tlenu ulegnie samozapłonowi w obiegu pierwotnym i spowoduje lawinowy pożar rdzenia. Przypomnicie sobie ludzie z podstawówki dlaczego sód, lit i potas metaliczny trzyma się w nafcie. Kto zagwarantuje, że taki meta-stabilny system obiegu bo tak należy określić taki układ będzie szczelny?

            • 0 0

  • (3)

    To laboratorium jest bez sensu. Na giełdzie grają emocje. Przy wirtualnym kapitale ich nie ma, taka symulacja jest nic nie warta.

    • 7 0

    • to prawda (2)

      Ja się z tego utrzymuję 26 lat, i wiem jedno, demo to demo, w realu jest zupełnie inaczej.
      Problem Polski jest kompletny brak wiedzy o finansach, stąd afery z polisami inwestycyjnymi, które ożenili 5 milionom Polaków

      • 1 0

      • Casino Royale na tablecie. Przy wyścigach koni u bukmacherów też są emocje.

        • 0 0

      • Perspektywa studenta

        Może takie demo nie spowoduje że ktoś. będzie od razu super traderem, ale mi np. na takich zajeciach na ug pomogło zobaczyć o co w tym chodzi i sprawdzić czy to jest dla mnie (okazało się że nie) i w sumie z tego się cieszę
        Ps. Z mojej perspektywy jest to ciekawsze nic nie jedne ćwiczenia

        • 0 0

  • Pozdrowienia dla Wsb

    • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Magdalena Budnik

Odpowiedzialna za kształtowanie i realizację strategii finansowej i budżetu firmy, a także...

Najczęściej czytane