• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowoczesność i pasja

erka
9 lipca 2010 (artykuł sprzed 14 lat) 
Sopocki Oceanic zatrudnia ponad 400 pracowników, produkuje 2 mln sztuk preparatów miesięcznie. Sopocki Oceanic zatrudnia ponad 400 pracowników, produkuje 2 mln sztuk preparatów miesięcznie.

Sopocka spółka Oceanic SA to jeden z liderów polskiego rynku kosmetycznego, od 27 lat specjalizuje się w produkcji światowej jakości kosmetyków antyalergicznych AA. Znak firmowy AA stał się najbardziej znaną i najwyżej cenioną marką kosmetyków antyalergicznych w Polsce.Obecnie firma rozwija się bardzo dynamicznie, zatrudnia ponad 400 pracowników, produkuje 2 mln sztuk preparatów miesięcznie, a udział marki AA w polskim rynku kosmetycznym preparatów do pielęgnacji twarzy wynosi 8 proc. i systematycznie wzrasta. Właścicielami spółki są Dorota i Wojciech Soszyńscy.

Rodzina Soszyńskich zajmuje się produkcją kosmetyków już od dwóch pokoleń. Ojciec Wojciecha Soszyńskiego, Ignacy Soszyński, był przed II wojną światową właścicielem fabryki kremów. Po tym jak jego zakłady zostały znacjonalizowane wyemigrował wraz z rodzina za granicę. Powrócił do Polski w latach 80. wraz z synem założył założył firmę produkującą i dystrybuującą kosmetyki Inter Fragrances. W 1982 roku Wojciech Soszyński założył firmę Oceanic, która stała się liderem polskiego rynku kosmetyków dla alergików.

Soszyńscy zainwestowali 60 mln zł w budowę i modernizację laboratoriów naukowo-badawczych i fabryki kosmetyków Oceanic w Trąbkach Małych koło Gdańska. Soszyński jest także właścicielem firmy Euro Fragrance, dystrybutora luksusowych perfum i kosmetyków takich marek, jak Prada, Paco Rabanne, Nina Ricci, Valmont.

W listopadzie 2003 roku Oceanic otrzymał certyfikat ISO 9001:2000 (System Zarządzania Jakością), zatwierdzony przez Lloyd's Register Quality Assurance, który obejmuje projektowanie, wytwarzanie i dystrybucję do sieci odbiorców wyrobów kosmetycznych i produktów leczniczych. W sierpniu 2003 roku uzyskał zezwolenie na wytwarzanie produktu leczniczego.

Produkty lecznicze wytwarzamy w nowoczesnej fabryce spełniającej surowe wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania GMP (Good Manufacturing Practice). W związku z dynamicznym rozwojem firmy, w kwietniu 2009 roku wdrożony został System Wspomagania Zarządzania SAP, który umożliwi osiągnięcie jeszcze wyższej sprawności organizacyjnej oraz przewagi konkurencyjnej na rynku.

Przyszłość firmy związana jest z rozwojem eksportu, który obecnie stanowi 10 proc. produkcji Oceanic. Kosmetyki sopockiej firmy są obecne na dwudziestu siedmiu rynkach świata. W kilkunastu krajach Unii Europejskiej (Austria, Bułgaria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania), w Europie Wschodniej (Białoruś, Rosja), oraz w Armenii, Egipcie, Gruzji, Kanadzie, Kazachstanie, Malezji, Korei Południowej, Norwegii, USA.
erka

Miejsca

Opinie

Ludzie biznesu

Jacek Kajut

Z wykształcenia inżynier elektryk, zbudował i rozwija jedną z najsilniejszych marek branży komunikacji elektronicznej w Polsce i Europie. Założona w 1988 r. firma VECTOR jest europejskim dostawcą rozwiązań dla dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej, oferuje zaawansowane systemy wykorzystywane w sieciach stacjonarnych i mobilnych. Firma specjalizuje się w integracji oraz produkcji rozwiązań, które pozwalają operatorom sieci świadczyć usługi multimedialne, takie jak telewizja...

Najczęściej czytane