stat
Impreza już się odbyła

Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Zobacz jak samodzielnie zbudować czujnik zanieczyszczenia powietrza! Poznaj obywatelski projekt ze Stuttgartu!

Grupa Wsparcia - spotkanie

w każdy czwartek (do 27.09), godz. 17:30 - 19:30

Wstęp wolny
Civic Hub i Koduj dla Polski zapraszają na spotkanie z Lukasem Mockiem z OK Lab Stuttgart, który przedstawi Wam oddolny projekt Luftdaten - oddolnej sieci czujników smogu DIY (zrób to sam).

Luftdaten.info to projekt, który powstał w Open Knowledge Lab Stuttgart - lokalnej grupie Code for Germany, członka sieci Code for All. Niewielka grupa lokalnych aktywistów stworzyła sieć czujników powietrza, które każdy może samodzielnie wykonać w domu (DIY). Dziś mapa pomiarów z czujników pokrywa sporą część Niemiec. Projekt skalowany jest do Bułgarii (airbg.net), Holandii i innych części świata.
Więcej o projekcie: https://luftdaten.info/

Lukas Mocek - członek OK Lab Stuttgart, gdzie jest odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój projektu luftdaten.info. Lukas ma wykształcenie mechatroniczne i doświadczenie w pracy jako inżynier ds. produkcji. Rozwija także społeczność skupioną wokół inicjatywy positiveblockchain.io, która zbiera przykłady wykorzystania technologii blockchain w celach społecznych.

Organizatorami wydarzenia są:
Civic Hub
Koduj dla Polski program Fundacja ePaństwo
Miasto Jest Nasze

Lukasa Mocka możemy gości w Polsce dzięki Miasto jest Nasze - organizatorom konferencji Fearless Cities - Cities in transformation, która odbędzie się między 13 a 15 lipca w Warszawie. Będzie o tym jak zmieniać miasto na lepsze. O tym jak robić to skutecznie. Zapraszamy.

Szczegółowy program: https://fearlesscities.waw.pl/wp-content/hostinger-page-cache/home/conference-schedule//_index.html

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Bogdan Górski

prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski”.Spółkę, ze stu procentowym kapitałem...