• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ochrona przed wysokimi cenami energii. Mniej zużyjesz, mniej zapłacisz

Robert Kiewlicz
13 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Od poniedziałku nowe ceny gazu. Będzie drożej
Rząd przygotowuje pakiet rozwiązań pomocowych dla sektora energochłonnego i klientów indywidualnych dotyczący wysokich cen energii elektrycznej. Rząd przygotowuje pakiet rozwiązań pomocowych dla sektora energochłonnego i klientów indywidualnych dotyczący wysokich cen energii elektrycznej.

W najbliższych dniach poznamy pakiet rozwiązań pomocowych dla sektora energochłonnego i klientów indywidualnych. Nowe przepisy mają uchronić nas przed drastycznymi podwyżkami cen energii. Jak na razie jego założenia są dosyć ogólne. Z wypowiedzi polityków wynika, że pomoc będzie uzależniona od poziomu zużycia energii. Jeśli nie przekroczy się pewnego poziomu jej zużycia, to będzie się płaciło mniej.Miasta szykują się na zaciskanie pasa. Koszt energii wyższy nawet o 700 proc.? Miasta szykują się na zaciskanie pasa. Koszt energii wyższy nawet o 700 proc.?

Czy obawiasz się problemów z dostawami energii?

- W tym tygodniu przedstawimy pakiet różnego rodzaju rozwiązań pomocowych dla sektora energochłonnego, czyli tych dużych firm, które najbardziej potrzebują energii, ale również pewne rozwiązania dla klientów indywidualnych, które spowodują, że będzie się opłacało nie zużywać więcej energii elektrycznej niż w poprzednich latach - mówił w TVPInfo rzecznik rządu Piotr Müller. - Przede wszystkim chcemy zbudować taki system, że - jeśli nie przekroczy się pewnego poziomu zużycia energii, to będzie się płaciło mniejsze ceny za energię elektryczną, niż gdyby ten próg przekroczyć. I to ma zachęcać do tego, by faktycznie nie zwiększać tego wykorzystania energii.
Podwyżki cen ciepła. Nowe taryfy w OPEC i GPEC Podwyżki cen ciepła. Nowe taryfy w OPEC i GPEC

Ochrona taryfowa do 2027 r. i zamrożenie taryfJednocześnie minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, poinformowała, że rząd pracuje nad zamrożeniem taryf na gaz na 2023 rok. Jak dodała, w rządzie trwa wewnętrzna dyskusja na temat poziomu zamrożenia taryfowanych cen gazu.

Wcześniej rząd przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wzmocnienia bezpieczeństwa gazowego państwa. Projekt zakłada m.in. zwiększenie możliwości magazynowych gazu w Polsce oraz przedłużenie ochrony taryfowej do końca 2027 r. Rząd chce też z budżetu państwa dopłacać do taryf, tak aby ceny gazu nie były podwyższane.

Ochrona przed wysokimi cenami energii. Duże firmy bez wsparcia Ochrona przed wysokimi cenami energii. Duże firmy bez wsparcia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Adam Roman

Członek zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA. Adam Roman z Ergo Hestią związany jest od 1993 roku. Od 2007 roku pełni funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za ubezpieczenia korporacyjne. Przez wiele lat był odpowiedzialny za reasekurację, uczestnicząc pośrednio w underwritingu przemysłowym. Przez lata współpracował z największymi reasekuratorami na świecie m.in. Munich Re, Swiss Re, GE Francona, SCOR i...

Najczęściej czytane