• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od 1 sierpnia można składać wnioski o bon energetyczny

erka
9 lipca 2024, godz. 09:50 
Opinie (173)
Wniosek będzie można złożyć od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania bądź przez formularz, który będzie dostępny w internecie. Wniosek będzie można złożyć od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania bądź przez formularz, który będzie dostępny w internecie.

Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia ministra klimatu wprowadzający wzór oświadczenia tzw. odbiorcy uprawnionego, osób, które mogą skorzystać z bonu energetycznego. Od 1 sierpnia do 30 września będzie można składać wnioski o bon energetyczny - jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych o niższych dochodach.Koniec tarcz energetycznych. Jak zmienią się rachunki za prąd, gaz i ciepło Koniec tarcz energetycznych. Jak zmienią się rachunki za prąd, gaz i ciepło

Wniosek o wypłatę bonu energetycznego trzeba będzie złożyć wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy. Wniosek będzie można składać osobiście, przez formularz internetowy, przez platformę ePUAP i aplikację mObywatel.

Zgodnie z deklaracjami ministerstwa klimatu wypłaty świadczeń z tytułu bonu powinny nastąpić pod koniec 2024 r.Dla kogo bon energetyczny i w jakiej kwocie?Bon energetyczny będzie jednorazowym świadczeniem pieniężnym przeznaczonym dla ok. 3,5 mln gospodarstw domowych o niższych dochodach.

Brak opłaty mocowej obniży rachunki za prąd Brak opłaty mocowej obniży rachunki za prąd

Przewidziane będą dwa progi dochodowe: do 2,5 tys. zł dla gospodarstw jednoosobowych oraz do 1,7 tys. zł na osobę dla gospodarstw wieloosobowych. Wysokość bonu będzie zależała od liczby osób w gospodarstwie domowym:

  • 300 zł dla gospodarstw jednoosobowych,
  • 400 zł dla 2-3-osobowych,
  • 500 zł dla 4-5-osobowych,
  • 600 zł dla 6-osobowych i większych.Dodatkowo gospodarstwa używające energii elektrycznej do ogrzewania (ok. 5 proc. gospodarstw) otrzymają dwukrotnie wyższy bon (od 600 zł do 1,2 tys. zł). Ta szczególna pomoc wynika z tego, że gospodarstwa, gdzie są wykorzystywane źródła ogrzewania zasilane energią elektryczną, mają najwyższe rachunki.
erka

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (173)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto Przewodniczącym Rad Nadzorczych Abantia Polska oraz Ibereolica; jak i członkiem Rad Nadzorczych. Od czerwca 1997 prowadzi własną firmę doradczą Profit-Consult zajmującą się: doradztwem inwestycyjnym, organizacją finansowania rozwoju i inwestycji, projektami doradczymi w zakresie zarządzania inwestycjami, pośrednictwem finansowym i opiniowaniem kontraktów.

Najczęściej czytane