• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Palio Office Park

typ zabudowy
powierzchnia biurowa
realizacja
do IV kw. 2021 r. zakończona
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Palio Office Park powstać ma na terenach poprzemysłowego Młodego Miasta. Od lat wiadomo, że będzie to nowa, nowoczesna, wielofunkcyjna dzielnica miasta. Do nowego kompleksu biurowego łatwo będzie dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską - obok planowanych biurowców przebiega linia tramwajowa, blisko jest także na przystanek SKM.

Łączna powierzchnia projektu będzie liczyła niemal 90 000 m kw. Stworzy go zespół ośmiu budynków. Najwyższy z nich będzie liczył osiem kondygnacji naziemnych, najniższy trzy. "Wizualne" przejście między wysokościami poszczególnych budynków ma być płynne i złagodzone zielonymi balkonami o tarasowym układzie. Dodatkowo na dachu każdego z obiektów pojawi się zieleń ekstensywna oraz zielone strefy relaksu i rekreacji dla ich użytkowników.

Na fasadach wszystkich budynków zaprojektowano płyty kompozytowe w rudym kolorze przypominające blachę, co korespondować ma z poprzemysłowym charakterem Młodego Miasta.

Przed ścianami frontowymi dwóch biurowców pojawią się natomiast wodne lustra, czyli nawilżana, odbijająca otoczenie nawierzchnia ciągnąca się prawie na całej długości elewacji. Ma to przypominać o bliskości morza i portowych tradycjach Trójmiasta.

W kompleksie przewidziano lokale gastronomiczne i usługowe, w tym: kantyna, przedszkole z zewnętrznym placem zabaw, placówka medyczna, kawiarnia, sklep spożywczy.

Kompleks Palio Office Park będzie wyposażony w system „Integral”, czyli narzędzie do zarządzania przestrzenią biurową i samym biurem. Zapewni to najemcom budynków dostęp do planów przestrzeni, możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi.

Inwestycja realizowana jest etapami. Budynek A, o powierzchni ponad 16 000 m kw. i ośmiu kondygnacjach naziemnych gotowy był w 2020 roku (wizualizacje 1-4). Certyfikowany jest on w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Drugi budynek będzie miał 7703 m kw., zostanie oddany do użytkowania pod koniec 2021 roku. Całe Palio Office Park ma również mieć certyfikat WELL.

Dla zmotoryzowanych będzie dostępne ponad 270 miejsc parkingowych dla samochodów. Natomiast dla miłośników dwóch kółek zaplanowane są miejsca postojowe dla rowerów oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów - szatnie i prysznice.

Docelowo w ramach projektu powstać ma ciąg biurowy biegnący wzdłuż ul. Jana z Kolna i Marynarki Polskiej od ulicy Narzędziowców do biurowca C-300. Za budynkami powstanie nowa ulica Malarzy.

***

Według koncepcyjnych planów dewelopera (wizualizacje 5-10), które powstały jako pierwsze, jeszcze przed interwencją pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, kompleks składać miał się z dwóch części.

W ramach pierwszej z nich, bliższej zbiegu ulic Jana z Kolna i Popiełuszki zobacz na mapie Gdańska, powstać miał 97-metrowy wysokościowiec (89 m do dachu) o powierzchni najmu 30 tys. m kw. (w tym 570 m kw. na usługi). Budynek w tym kształcie liczyłby 23 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na ostatnim piętrze planowana była restauracja i taras widokowy. W jego architekturę wkomponowano literę V, która nawiązywała do słynnego znaku Solidarności i miała oddawać linię stojących obok dźwigów.

Obok biurowca powstać miał naziemny pięciokondygnacyjny parking, w sumie w ramach tej części możliwy miał być postój 446 samochodów. Jedną ścianą stykać miał się z wysokościowcem, z drugiej strony sięgać aż do zejścia z kładki pieszej nad ul. Jana z Kolna. Dach budynku parkingowego miał być wypełniony roślinnością.

Drugą częścią miał być kompleks czterech budynków, które stanąć miały przy ul. Marynarki Polskiej, w otoczeniu hali produkcyjnej Aluship. zobacz na mapie Gdańska Wszystkie budynki miały mieć osiem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną przeznaczoną na parkingi. Powstać miało tu w sumie 55,4 tys. m kw. najmu (w tym 1,6 tys. m kw. usług). Na terenie tej części inwestycji i pod planowanymi budynkami powstać miało w sumie 790 miejsc postojowych.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Opinie (5)

 • prawda jest taka, że Adam Pawłowicz... (1)

  wie, że nie wygra wyborów i to co robi przez ostatni rok przechodzi wszelkie pojęcie!

  Każdy mały berbeć wie ile kosztuje m2 mieszkania w gdańsku, ile kosztuje m2 działki to już wiedza tajemna. Rozdawnictwo, łapówki, gdansk jak w latach 20-tych. Wymiana mienia komunalnego za mieszkania na szadółkach to juz klasyka gatunku pawłowicza... Zenada....

  • 5 8

  • jendak wygrał XD

   Nie pykło

   • 1 0

 • nazwa tragiczna

  Czy Palio ma coś wspólnego z opieką paliatywną?

  • 0 4

 • I co, minely dwa lata i jak nic nie bylo tak nic nie ma.

  • 0 1

 • jeden biurowiec gotowy, a chodnik

  jak był krzywy, tak został. Inwestor wykopał sobie dziurę na budynek, zrobił przed nim miejsca parkingowe i trochę bruku, a od starego chodnika kompletnie się odciął. Ani nowego chodnika, ani DDR. Liczyłem na coś, jak przy C200, a nie zrobili nic.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Ewa Bereśniewicz - Kozłowska

Prezes zarządu firmy Aplitt. Absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, studiów podyplomowych Gdańskiej Akademii Bankowej, a także European Education Centre Hounslow Westdondon – Application Designer. Uzyskała certyfikat - Certificate in Card Bank Management - Visa International Self Study oraz licencję instalatora systemu UNIX. Od 1993 roku związana z branżą bankową, na stanowiskach kierowniczych i eksperckich, od 1997 roku w Departamentach Kart Płatniczych. Do 15...

Najczęściej czytane