Inwestycje biurowe i magazynowe

Cavatina

Palio Office Park

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Młyniska
miejsce:
ul. Jana z Kolna i Marynarki Polskiej Mapka
deweloper:
Cavatina
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do IV kw. 2020 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Palio Office Park powstać ma na terenach poprzemysłowego Młodego Miasta. Od lat zapowiadane jest, że będzie to nowa, nowoczesna, wielofunkcyjna dzielnica miasta. Do nowego kompleksu biurowego łatwo będzie dojechać zarówno samochodem jak i komunikacją miejską - obok planowanych biurowców przebiega linia tramwajowa, blisko jest także na przystanek SKM.

Łączna powierzchnia projektu będzie liczyła niemal 90 000 m kw. Stworzy go zespół ośmiu budynków. Najwyższy z nich będzie liczył osiem kondygnacji naziemnych, najniższy trzy. Przejście między wysokościami poszczególnych budynków ma być płynne i złagodzone zielonymi balkonami o tarasowym układzie. Dodatkowo na dachu każdego z obiektów pojawi się zieleń ekstensywna oraz zielone strefy relaksu i rekreacji dla ich użytkowników.

Na fasadach wszystkich budynków zaprojektowano płyty kompozytowe w rudym kolorze przypominające blachę, co korespondować ma z poprzemysłowym charakterem Młodego Miasta.

Przed ścianami frontowymi dwóch biurowców pojawią się natomiast wodne lustra, czyli nawilżana, odbijająca otoczenie nawierzchnia ciągnąca się prawie na całej długości elewacji. Ma to przypominać o bliskości morza i portowych tradycjach Trójmiasta.

W kompleksie przewidziano lokale gastronomiczne i usługowe, w tym: kantyna, przedszkole z zewnętrznym placem zabaw, placówka medyczna, kawiarnia, sklep spożywczy.

Kompleks Palio Office Park będzie wyposażony w system „Integral” czyli narzędzie do zarządzania przestrzenią biurową i samym biurem. Zapewni to najemcom budynków dostęp do planów przestrzeni, zapewni możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi.

Inwestycja realizowana jest etapami. Budynek A, o powierzchni ponad 16 000 mkw. i ośmiu kondygnacjach naziemnych ma być gotowy do końca 2020 roku (wizualizacje 1-4). Certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Palio Office Park będzie ubiegał się także o certyfikat WELL.

Dla zmotoryzowanych będzie dostępne ponad 270 miejsc parkingowych dla samochodów, natomiast dla miłośników dwóch kółek zaplanowane są miejsca postojowe dla rowerów oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów - szatnie i prysznice.

Docelowo w ramach projektu powstać ma ciąg biurowy biegnący wzdłuż ul. Jana z Kolna i Marynarki Polskiej od ulicy Narzędziowców do biurowca C-300. Za budynkami powstanie na nowo ulica Malarzy.

***

Według koncepcyjnych planów dewelopera (wizualizacje 5-10), które powstały jako pierwsze, jeszcze przed interwencją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kompleks składać miał się z dwóch części.

W ramach pierwszej z nich, bliższej zbiegu ulic Jana z Kolna i Popiełuszki zobacz na mapie Gdańska powstać miał 97 metrowy wysokościowiec (89 m do dachu) o powierzchni najmu 30 tys. m kw (w tym 570 m kw. na usługi). Budynek w tym kształcie liczyłby 23 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na ostatnim piętrze planowana była restauracja i taras widokowy. W jego architekturę wkomponowano literę V, która nawiązywała do słynnego znaku Solidarności i miała oddawać linię stojących obok dźwigów.

Obok biurowca powstać miał naziemny pięciokondygnacyjny parking, w sumie w ramach tej części możliwy miał być postój 446 samochodów. Jedną ścianą stykać miał się z wysokościowcem, z drugiej strony sięgać aż do zejścia z kładki pieszej nad ul. Jana z Kolna. Dach budynku parkingowego miał być wypełniony roślinnością.

Drugą częścią miał być kompleks czterech budynków, które stanąć miały przy ul. Marynarki Polskiej, w otoczeniu hali produkcyjnej Aluship. zobacz na mapie Gdańska Wszystkie budynki miały mieć osiem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną przeznaczoną na parkingi. Powstać miało tu w sumie 55,4 tys. m kw. najmu (w tym 1,6 tys. m kw. usług). Na terenie tej części inwestycji i pod planowanymi budynkami powstać miało w sumie 790 miejsc postojowych.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Jan Zarębski

Działalność gospodarczą rozpoczął już na początku lat 80. Stworzył firmy takie jak Lonzę i Natę,...