stat

Pilotażowy projekt wsparcia kariery

Decyzja o wyborze ścieżki kariery po skończonych studiach to dylemat wielu absolwentów
Decyzja o wyborze ścieżki kariery po skończonych studiach to dylemat wielu absolwentów fot. BillionPhotos.com/fotolia.com

Trwa rekrutacja do pilotażowego projektu, który ma wspierać w wyborze kariery i otrzymaniu stażu w wymarzonej firmie. Nie wiesz co dalej? Chcesz zmienić swój plan na drogę zawodową? Skorzystaj z Akceleratora Kariery.


Czy brałe(a)ś kiedyś udział w stażu/praktykach, po których pracodawca zaproponował stałą pracę?

tak, i z niej skorzystałe(a)m

21%

tak, ale nie zdecydowałe(a)m się

9%

niestety propozycja nie padła

37%

nigdy nie brałe(a)m udziału w praktykach czy stażu

33%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 123

Koniec studiów często nie daje odpowiedzi na pytanie do jakiej pracy mamy predyspozycje i gdzie powinniśmy pokierować swoje pierwsze kroki. Nawet po kilku latach doświadczenia dylemat, czy to jest właściwa droga zawodowa potrafi spędzać sen z powiek. W odpowiedzi na ten problem powstał pilotażowy projekt Akceleratora Kariery, który ma pomóc w znalezieniu swojej drogi zawodowej. Pierwsza edycja została przygotowana dla 50 osób. Z założenia projekt został stworzony z myślą o studentach dwóch ostatnich lat i absolwentach, jednak kryteria nie dyskwalifikują osób starszych. Sam projekt, co ważne, nie jest też skierowany do osób z branży IT. Ważne żeby osoby zgłaszające się do programu miały świadomość, że zaczynają swoją drogę od początku, nieważne czy mają 20 czy 40 lat. Żeby uczestniczyć w szkoleniach uczestnik powinien znać też język angielski przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym.

Akcelerator został stworzony przez zespół O4 z Olivia Business Centre. Jest to projekt samofinansujący się. To znaczy, że udział w nim będzie wymagał wkładu finansowego, który ma zwrócić się przy płatnej propozycji stażu. W sumie 899 zł netto to kwota potrzebna na opłacenie mentorów i sprawy organizacyjne. Płatne w dwóch turach 499 zł do 1.04 i 400 zł do 15.05. Opłata za udział ma być swego rodzaju wstępną selekcją osób, które faktycznie chcą zaangażować się w znalezienie swojej drogi zawodowej.

Pierwszy etap, który odbywa się bezpłatnie, to sprawdzenie predyspozycji i umiejętności, przeprowadzone przez Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy. Po tym etapie uczestnicy dostaną informacje czy powinni myśleć o własnym biznesie, czy raczej skupić się na pracy specjalisty. Drugi etap to cykl szkoleń zależny od obranej ścieżki. Szkolenia będą odbywać się w godzinach popołudniowych między 17 a 20 od kwietnia do czerwca i w sumie wyniosą 44 godziny. Z założenia będą je prowadzić osoby decydujące o rekrutacjach w firmach oferujących staże. Trzeci etap to trzymiesięczny płatny staż w firmie. Jeśli ktoś ma pomysł na biznes zamiast stażu dostaje na okres trzech miesięcy własnego mentora, który pomoże mu w realizacji swojego pomysłu.
 
Na początek zostało wybranych kilka firm, które przyjmą do siebie stażystów: Omida zajmująca się logistyką, Barona, rekrutująca pracowników, BigLetter związany z branżą tłumaczeń, Widzicki.com wspierający firmy z zakresu marketingu, Inventity, czyli inwestycjeConseo specjalizująca się w mediacjach, negocjacjach i szkoleniach.

- To nie koniec. O kolejnych firmach, które dołączą do projektu zdecydujemy po wybraniu uczestników i rozpatrzeniu ich predyspozycji i preferencji - dodaje Martyna Czarnobaj, prowadząca projekt Akcelerator Kariery.
Wszystkie najważniejsze informacje o programie dostępne na stronie Akceleratora Kariery.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane