Pilotażowy projekt wsparcia kariery

Decyzja o wyborze ścieżki kariery po skończonych studiach to dylemat wielu absolwentów
Decyzja o wyborze ścieżki kariery po skończonych studiach to dylemat wielu absolwentów fot. BillionPhotos.com/fotolia.com

Trwa rekrutacja do pilotażowego projektu, który ma wspierać w wyborze kariery i otrzymaniu stażu w wymarzonej firmie. Nie wiesz co dalej? Chcesz zmienić swój plan na drogę zawodową? Skorzystaj z Akceleratora Kariery.


Czy brałe(a)ś kiedyś udział w stażu/praktykach, po których pracodawca zaproponował stałą pracę?

tak, i z niej skorzystałe(a)m

21%

tak, ale nie zdecydowałe(a)m się

9%

niestety propozycja nie padła

37%

nigdy nie brałe(a)m udziału w praktykach czy stażu

33%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 123

Koniec studiów często nie daje odpowiedzi na pytanie do jakiej pracy mamy predyspozycje i gdzie powinniśmy pokierować swoje pierwsze kroki. Nawet po kilku latach doświadczenia dylemat, czy to jest właściwa droga zawodowa potrafi spędzać sen z powiek. W odpowiedzi na ten problem powstał pilotażowy projekt Akceleratora Kariery, który ma pomóc w znalezieniu swojej drogi zawodowej. Pierwsza edycja została przygotowana dla 50 osób. Z założenia projekt został stworzony z myślą o studentach dwóch ostatnich lat i absolwentach, jednak kryteria nie dyskwalifikują osób starszych. Sam projekt, co ważne, nie jest też skierowany do osób z branży IT. Ważne żeby osoby zgłaszające się do programu miały świadomość, że zaczynają swoją drogę od początku, nieważne czy mają 20 czy 40 lat. Żeby uczestniczyć w szkoleniach uczestnik powinien znać też język angielski przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym.

Akcelerator został stworzony przez zespół O4 z Olivia Business Centre. Jest to projekt samofinansujący się. To znaczy, że udział w nim będzie wymagał wkładu finansowego, który ma zwrócić się przy płatnej propozycji stażu. W sumie 899 zł netto to kwota potrzebna na opłacenie mentorów i sprawy organizacyjne. Płatne w dwóch turach 499 zł do 1.04 i 400 zł do 15.05. Opłata za udział ma być swego rodzaju wstępną selekcją osób, które faktycznie chcą zaangażować się w znalezienie swojej drogi zawodowej.

Pierwszy etap, który odbywa się bezpłatnie, to sprawdzenie predyspozycji i umiejętności, przeprowadzone przez Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy. Po tym etapie uczestnicy dostaną informacje czy powinni myśleć o własnym biznesie, czy raczej skupić się na pracy specjalisty. Drugi etap to cykl szkoleń zależny od obranej ścieżki. Szkolenia będą odbywać się w godzinach popołudniowych między 17 a 20 od kwietnia do czerwca i w sumie wyniosą 44 godziny. Z założenia będą je prowadzić osoby decydujące o rekrutacjach w firmach oferujących staże. Trzeci etap to trzymiesięczny płatny staż w firmie. Jeśli ktoś ma pomysł na biznes zamiast stażu dostaje na okres trzech miesięcy własnego mentora, który pomoże mu w realizacji swojego pomysłu.
 
Na początek zostało wybranych kilka firm, które przyjmą do siebie stażystów: Omida zajmująca się logistyką, Barona, rekrutująca pracowników, BigLetter związany z branżą tłumaczeń, Widzicki.com wspierający firmy z zakresu marketingu, Inventity, czyli inwestycjeConseo specjalizująca się w mediacjach, negocjacjach i szkoleniach.

- To nie koniec. O kolejnych firmach, które dołączą do projektu zdecydujemy po wybraniu uczestników i rozpatrzeniu ich predyspozycji i preferencji - dodaje Martyna Czarnobaj, prowadząca projekt Akcelerator Kariery.
Wszystkie najważniejsze informacje o programie dostępne na stronie Akceleratora Kariery.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane