stat

Po(d)bili Europę!!!

Przemysław Miarczyński został mistrzem, a Piotr Myszka wicemistrzem Europy w jedynej olimpijskiej klasie windsurfingowej RS:X. Sopocianin u wybrzeży Cypru wyprzedził gdańszczanina różnicą zaledwie jednego punktu.

Ostatniego dnia regat w Limassol na starcie pozostało już tylko po dziesięciu najwyżej klasyfikowanych deskarzy, i tyleż deskarek. W finale z trójmiejskich zawodników najlepiej popłynął Myszka, ale przewaga popularnego "Ponta" z poprzednich dni wystarczyła mu do obronienia złota, choć był lepszy zaledwie o jeden punkt. - To najlepszy wynik Polski w historii - podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy PZŻ i pracownik gdańskiej AWFiS, który tę radosną informację przekazał nam już minutę po godzinie dziesiątej.

28-letni sopocian umocnił się na czele listy najbardziej utytułowanych zawodników w kraju w olimpijskim windsurfingu. Po raz drugi wygrał regaty o europejski championat, powtarzając sukces sprzed trzech lat z Sopotu, kiedy ścigał się jeszcze na mistralu. Ponadto w kolekcji ma srebro z tej rangi imprezy (2001), tytuł mistrza świata (2003), dwa wicemistrza (2004, 2001) oraz brąz (2006). W 2003 roku był nominowany do tytułu żeglarz roku ISAF. W igrzyskach olimpijskich zajmował piąte (2004) i ósme miejsce (2000), dwukrotnie wygrał mistrzostwa świata juniorów (1995-96), a w 2000 roku na pierwszym miejscu zakończył sezon w rankingu Pucharu Świata.

Końcowe wyniki
Mężczyźni
1. Przemysław Miarczyński, 2. Piotr Myszka, 3. Nicolas Le Gal Francja, 15. Łukasz Grodzicki, 16. Maksymilian Wójcik, 45. Kamil Lewandowski (wszyscy SKŻ Hestia).

Kobiety: 1. Marina Alabau (Hiszpania), 2. Alessandra Sensini (Włochy), 3. Blanca Manchon (Hiszpania), 4. Zofia Klepacka (YKP Warszawa), 10. Marta Hlavaty, 14. Anna Gałecka, 20. Małgorzata Białecka, 33. Iga Perzyna (wszystkie SKŻ Hestia).

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane